Naujienos
„Bolt“ elektriniai paspirtukai – ir Kaune
Paslaugos pasisekimas aiškinamas patrauklia kainodara, klientų pasitikėjimą jau užsitarnavusiu prekės ženklu bei atsakingo bei kultūringo vairavimo svarbos akcentavimu.
„Paspirtukų dalijimosi platforma Vilniuje pranoko visus mūsų lūkesčius. Jau pirmąją paslaugos teikimo dieną sulaukėme klientų klausimų, kada paspirtukus bus galima išbandyti ir Kaune. Įsiklausėme į klientų norus ir šiandien džiaugiamės pradėdami teikti šią patogią paslaugą ir kauniečiams”, - teigia Andrius Pacevičius, „Bolt“ vadovas Lietuvoje.
„Bolt“ - vienintelė laikinojoje sostinėje siūlo tokią paslaugą. Naują būdą patogiai judėti mieste palaiko ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.
„Paspirtukų dalijimosi paslaugą turi daugelis didžiųjų Europos miestų. Šiandien į šį klubą įstoja ir Kaunas. Tikiu, kad kauniečiai bus atsakingi paspirtukų vairuotojai ir mieste judės atsargiai ir saugiai“, - sako Visvaldas Matijošaitis, Kauno miesto meras.
Platforma Kaune startuos su 100 paspirtukų. „Bolt“ stebės kauniečių kelionių įpročius, vertins, kuriose vietose paspirtukų reikia labiausiai ir atsižvelgdama į tai keis paspirtukų skaičių.
Ateityje planuojama plėsti ir paspirtukų parkavimo zonas, pradžioje apimsiančias svarbiausias strategines Kauno vietas: Lietuvos sporto universiteto, Karaliaus Mindaugo prospekto, centrinę miesto, Kauno technologijų universiteto, Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos ir aplinkines miesto dalis. Didžiausias paspirtukų skaičius bus Karaliaus Mindaugo prospekte.
Renkant paspirtukų palikimo zonas buvo atsižvelgta į Kauno miesto savivaldybės nurodytas zonas, kur kauniečiai palieka automobilius visai darbo dienai, pavyzdžiui, Karaliaus Mindaugo prospekte, o likusį atstumą įveikia pėsčiomis. Kartais tas atstumas siekia kelis šimtus ar daugiau metrų. Nuo šiol galutinį kelionės tikslą Kauno gyventojai galės įveikti paspirtuku.
Paspirtuką išsinuomoti jau dabar galima „Bolt“ programėlėje. Pirmąją veiklos savaitę paspirtukų atrakinimas bus visiškai nemokamas, o pati kelionė kainuos 10 euro cento už minutę.
Kiekviename paspirtuke įmontuotas GPS sekiklis, programėlėje nurodantis vietą, kur jį galima pasiimti. Norint paspirtuką atrakinti, tereikia nuskenuoti ant jo esantį QR kodą. Užbaigus kelionę, paspirtuko nebūtina palikti ypatingai pažymėtose vietose - „Bolt“ kasdien surinks bei į strategiškai svarbiausias vietas vėl išvežios visus panaudotus prietaisus.
„Bolt“ primena, kad elektrinių paspirtukų vairuotojai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, taikomų dviračių vairuotojams.
Esminiai reikalavimai:
● Važiuoti pėsčiųjų perėjomis elektriniais paspirtukais draudžiama;
● Vežti keleivius ir trukdančius vairuoti krovinius draudžiama;
● Leidžiama važiuoti tik dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais, o kur jų nėra, – tam tinkamu (su asfalto arba betono danga) kelkraščiu.
● Tik tuo atveju, kai tai neįmanoma, leidžiama važiuoti šaligatviu arba viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto,
● Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, privaloma duoti kelią pėstiesiems, netrukdyti ir nekelti jiems pavojaus, o pro pat pėsčiąjį leidžiama važiuoti greičiu, kuris yra artimas pėsčiojo judėjimo greičiui (3–7 km/h), paliekant tokį tarpą iš šono, kad eismas būtų saugus.
● El. paspirtuko vairuotojas iki 18 metų važiuodamas keliu, privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs sqaugos šalmą. Vyresniems kaip 18 metų asmenims rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus saugos šalmą.
● Vaikams važiuoti važiuojamąja dalimi leidžiama nuo 14 metų asmenims, turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą – nuo 12 metų, o prižiūrint suaugusiajam, važiuoti važiuojamąja dalimi leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų vaikams. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas.