Naujienos
Kokių nuostolių patiria išsinuomotu automobiliu į eismo įvykius užsienyje patekę lietuviai?
Kelionės išsinuomotu automobiliu užsienyje tampa vis populiaresnės tarp mūsų gyventojų. Populiarėjant tokiam keliavimo būdui daugėja ir eismo įvykių, o vasara – jų pikas. Dažniausiai lietuvaičiai į eismo incidentus patenka Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, bet pasitaiko atvejų ir už Europos ribų.
„Natūralu, kad vietovės, kur į eismo įvykį patenkama išsinuomotu automobiliu, sutampa su populiariausiomis tautiečių pamėgtomis kelionių kryptimis. Vasarą – tai Pietų Europa, šaltuoju sezonu – slidinėjimo šalys: Austrija, Vokietija, Prancūzija. Tolimas keliones mėgstantys lietuviai ten nuvykę taip pat nuomojasi automobilius. Šiais metais pagalbą teko suteikti ir Pietų Afrikos Respublikoje į eismo įvykį patekusiems tautiečiams, kai važiuojant nelygiu paviršiumi buvo pažeista automobilio dugno apsauga, tuomet nuostoliai siekė 1 150 eurų“, – sako Dominykas Trimonis, draudimo bendrovės „If“ transporto žalų grupės vadovas.
Dažniausiai pasitaiko smulkių apibraižymų durelių, kėbulo srityse, atsitrenkus durelėmis į kitą automobilį, bortelį, nepasidalijus vietos stovėjimo aikštelėje, taip pat ratlankių apibraižymų, padangų pažeidimų. „If“ duomenimis, nuostoliai tokiais atvejais siekia vidutiniškai 300–500 eurų.
Ką daryti, kad finansiškai neskaudėtų?
Kad nepaklius į eismo įvykį, negali būti garantuotas net ir didelę patirtį turintis vairuotojas. Jei nuomotam automobiliui kas nors atsitinka, kompensuoti išskaitos (franšizės) sumą tenka iš savo kišenės. Keliautojai iš Lietuvos gali apsisaugoti nuo nuostolių, jei turės išsinuomoto automobilio išskaitos draudimą.
Atsitikus įvykiui nereikės padengti išskaitos, kuri dažnai viršija 1 000 eurų.
„Kai kuriems tai dar naujiena, tačiau Lietuvoje šią apsaugą galima įsigyti kartu su kelionių draudimu. Lietuviai vis dažniau nuskridę į pasirinktą šalį išsinuomoja automobilį ir keliauja individualiu maršrutu – tai rodo per metus dvigubai išaugęs išsinuomoto automobilio išskaitos draudimo poreikis“, – sako „If“ ekspertas.