Naujienos
Patarimai ieškantiems naujo būsto: nepasiduokite emocijoms
„Daugelis pardavėjų stengiasi paveikti pirkėją emociškai, todėl priimant šį svarbų ilgalaikį sprendimą nereikia daryti skubotų veiksmų. Reikia viską nuodugniai apgalvoti, išgryninti, ko jums naujame būste tikrai reikia ir kas jums nėra būtina. Apsvarstyti, kokie yra jūsų planai ir kaip jau artimiausiu metu gali pasikeisti jūsų gyvenimas. Ar perkamas būstas tikrai atitiks jūsų poreikius, kai tie pokyčiai įvyks“, - vardijo V. Šidlauskienė.
Toliau – keletas platesnių patyrusios specialistės patarimų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį kiekvienam, ieškančiam naujo būsto.
Sudarykite pliusų ir minusų sąrašą
Susirašykite ant popieriaus lapo keletą jums labiausiai patikusių būstų ir greta kiekvieno žymėkite ne tik pliusus, bet ir minusus. Rinkitės iš tų, kurių pliusų ir minusų santykis bus geriausias.
Pliusus dažniausiai atrasti nesunku, o štai minusai kartais gali būti ir ne taip gerai matomi. Ar iš pradžių netgi atrodyti kaip pliusai. Pavyzdžiui, butas gali turėti gana didelį miegamąjį arba rūsį. Bet tai greičiausiai reikš didesnę būsto kainą ir didesnes išlaidas jo įrengimui. Iš tiesų miegamajam, kad jis tinkamai atliktų savo funkciją, didelio ploto nereikia. O vietoj rūsio daugeliui gyventojų dabar pakanka nedidelio sandėliuko pačiame bute.
Į ką atkreipti dėmesį šeimoms?
Didelę dalį naujų būstų pirkėjų sudaro jaunos šeimos, kurios kartais neatkreipia dėmesio į reikšmingas smulkmenas. Pildydami pliusų ir minusų sąrašą nepamirškite įvertinti ne tik tokių aplinkybių kaip ramybė, žaluma, švarus oras, atstumas iki mokyklų ir darželių, žaidimo aikštelių.
Svarbu įvertinti ir saugumą, sužinoti ar kiemas ir takai gerai apšviesti, ar jie sutvarkyti taip, kad būtų patogu stumti vežimėlį. Be to, reikia nepamiršti, kad vaikui paaugus jis norės turėti savo kambarį. O jei galvojate apie gyvenimą užmiestyje – nepamirškite, kad važinėjimas į darbą, vežiojimas į mokyklą, būrelius ir įvairių kitų reikalų tvarkymas mieste atims daug laiko ir jėgų. Jei gyvensite name, turite įsivertinti ar turėsite laiko ir noro tvarkyti kiemą.
Ar perkate iš patikimos bendrovės?
Pagrindiniai kriterijai, kuriuos vertina pirkėjai, dažniausiai yra kaina, vieta, plotas, išplanavimas, statybinių medžiagų kokybė. Bet nemažiau svarbūs yra ir dar keli dalykai.
Vienas iš jų – NT projektą plėtojanti įmonė ir jos patikimumas. Svarbu pasidomėti kiek metų įmonė veikia, kaip buvo įgyvendinti jos ankstesni projektai. Ar buvo laikomasi statybos terminų, ar galutinis rezultatas atitiko vaizdus vizualizacijose, kokie yra klientų atsiliepimai.
Patikimos bendrovės paprastai pasirūpina visų patogumų – elektros, dujų, vandens, šildymo – įvedimu, taip pat ir juridine statybos užbaigimo dalimi bei neužkrauna šių sudėtingų rūpesčių pačiam pirkėjui.
Ar sutvarkyta aplinka ir infrastruktūra?
Dar vienas labai svarbus dalykas – ar iki galo sutvarkyta infrastruktūra, aplinka. Neretai būna taip, kad nemažai problemų iškyla į paviršių tik tada, kai nekilnojamasis turtas jau yra įsigytas. Tai griauna naujakurių planus ir neretai sukelia jiems rimtų finansinių problemų.
Pavyzdžiui, paaiškėja, kad reikės papildomai pinigų skirti aplinkai tvarkyti, privažiavimui asfaltuoti, vaizdo kameroms įrengti. Tam gali nukeliauti visi apdailai ar baldams skirti pinigai, o planuota būsto kaina išaugti iki 20 procentų ar netgi daugiau.