Naujienos

Socialinių pokyčių siekia ir verslininkai, ir emigrantai, ir daugiavaikės mamos

2020-04-16
Socialinių pokyčių siekia ir verslininkai, ir emigrantai, ir daugiavaikės mamos

Socialinių pokyčių siekia ir verslininkai, ir emigrantai, ir daugiavaikės mamos

Finansinio raštingumo pamokos, įdomiosios matematikos žaidimai, sensoriniai žaislai autistiškiems vaikams ar mobili socialinių darbuotojų komanda darbui su jaunimu kaimo vietovėse – tai tik kelios iš konkursui „Talentas keisti“ pateiktų idėjų, kurios jau įveikė pirmąjį atrankos etapą. Konkurso organizatoriai pastebi, kad iniciatyvas, orientuotas į vaikų gerovę, kurti imasi tikri savo srities  profesionalai, kuriuos motyvuoja ir asmeninė patirtis.

„Lietuvoje vis daugiau žmonių, kurie nenori būti tik pasyvūs stebėtojai, jie ryžtingai patys imasi spręsti svarbių problemų. Tarp tokių lyderių yra ir patyrusių verslo atstovų, ir daugiavaikių mamų, ir į Lietuvą grįžusių emigrantų, ir net iš tarptautinių kompanijų atėjusių specialistų”, – sakė socialinio verslo ekspertė ir konkursą „Talentas keisti” rengiančios organizacijos „Reach For Change” vadovė Baltijos šalyse Jurgita Ribinskaitė-Glatzer.

Anot jos, dažnai šie pokyčių lyderiai turi asmeninės patirties, kuri paskatino juos imtis iniciatyvos – pavyzdžiui, patys augina vaikus, turinčius specialiųjų poreikių, lankydami mokyklą pasigedo kokybiško turinio ar turėjo mažiau galimybių, taip pat dirbdami Lietuvos institucijose ar užsienyje pamatė kokių paslaugų bei sprendimų trūksta ir nusprendė užpildyti nišą.

14 inovatyvių sprendimų

Pasak J. Ribinskaitės-Glatzer, šiemet iš 136 konkurse pasiūlytų idėjų buvo atrinkta 14 socialinių iniciatyvų, kurios turi potencialo pakeisti vaikų gyvenimą ir padėti įveikti jiems kylančius iššūkius.

„Iš paraiškų matome, kad labiausiai teigiamų pokyčių žmonės pasigenda vaikų švietimo, užimtumo, atskirties mažinimo, bei vaikų santykių su tėvais srityse. Taip pat daug dėmesio skiriama vaikų emocinės sveikatos ir specialiųjų poreikių vaikų ugdymo problemoms spręsti“, – pasakojo J. Ribinskaitė-Glatzer.

Autizmo terapeutų tinklas, mobilaus darbo su jaunimu komandos kaimo vietovėse, finansinio raštingumo mokymai ir specialios metodikos, skirtos padidinti vaikų fizinį aktyvumą, įdomioji matematika 1-10 kl. moksleiviams, kūrybinės technologijos stovyklos bei paramos ir motyvacijos sistema tėvams tokius sprendimus siūlo atrinkti konkurso dalyviai.

Taip pat atrinktos iniciatyvos, galinčios padėti įveikti mokymosi sunkumus ar vaikų elgesio problemas ir padėti vaikų gatvėse bei menstruacijų skurdo ir stigmų mažinimui.

„Žinoma, tai dar tik pirmasis žingsnis. Atrinkti dalyviai pirmiausia turės pereiti intensyvius mokymus ir tik po to varžysis dėl galimybės laimėti pagrindinį konkurso prizą ar dėl vienos iš trijų vietų verslo inkubatoriuje. Gera žinia Lietuvai tai, kad  daugelis iš atrinktų lyderių savo idėją sieks įgyvendinti net jei ir nelaimėtų konkurso“, – teigė J.Ribinskaitė-Glatzer.

Konkursas tęsiasi nuotoliniu būdu

Anot J. Ribinskaitės-Glatzer, dabartinis laikotarpis, kurį išgyvena visas pasaulis, tik dar labiau išryškino atskirtį ir iššūkius, su kuriais susiduria tėvai ir vaikai, todėl teigiamų pokyčių reikia kaip niekada anksčiau. Būtent dėl to, konkursas nebuvo nukeltas, o tęsiamas karantino sąlygomis, tik nuotoliniu būdu. Keturiolika vaikams skirtų iniciatyvų buvo atrinktos po virtualių vaizdo skambučių su lyderiais.

Verslo akseleratoriaus programa, kurioje konkurso dalyviai turės progą pasitikrinti savo idėjos stiprumą ir aktualumą taip pat vyks online – pokyčių lyderiai jau nuo balandžio 20 d. bus kviečiami klausytis aktualių verslo lektorių paskaitų, dalyvauti diskusijose, rengti komandines užduotis ir išsigryninti savo idėjas skaitmeninėse platformose.

Geriausios idėjos autorius gaus ne tik pagrindinį, partnerio „Tele2“ įsteigtą, 20 000 eurų prizą, partnerio „TV3" įsteigtą viešinimo paketą, bet ir galimybę dalyvauti iki penkerių metų truksiančioje inkubatoriaus programoje. Taip pat konkurse bus galima laimėti papildomą 20 000 eurų premiją idėjai, kuri prisidės prie mergaičių ir moterų įgalinimo, įsteigtą filantropės Erin Gainer ir fondo „The Ella Fund“.

Daugiau apie konkursą „Talentas keisti” sužinoti galite čia: www.talentaskeisti.lt  

Daugiau informacijos:

Jurgita Ribinskaitė-Glatzer, „Reach for Change“ vadovė Baltijos šalyse

mob.+370 60 0 87199, el. paštas: jurgita.ribinskaite-glatzer@reachforchange.org

Andrius Baranauskas, „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims

mob. +370 683 66319, el. paštas: andrius.baranauskas@tele2.com

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.