Naujienos

5 dažniausiai pasitaikantys skalbimo mašinos gedimai

2023-03-09
5 dažniausiai pasitaikantys skalbimo mašinos gedimai

Be švarių rūbų, patalų ir audinių gyventi būtų tikrai sunku. Skalbimo mašinos yra būtinas buitinis prietaisas, kuriam patikime savo drabužių ir kito turto švarą.

Tačiau, kaip ir visos kitos mašinos, skalbyklės gali sugesti ir susidėvėti. Tikrai nėra keista, jog tam tikros jų problemos yra dažniausios ir pasitaiko nepriklausomai nuo to, kokio modelio įrenginį turite ar net kiek jam metų. Šiame straipsnyje pristatome jums 5 dažniausiai pasitaikančias skalbimo mašinų problemas, jų priežastis ir sprendimus.

1.   Skalbimo mašina neįsijungia

Jei skalbimo mašina neįsijungia, labiausiai tikėtina, kad problema yra maitinimo šaltinyje.

Pirmiausia patikrinkite, ar maitinimo laidas teisingai įjungtas į lizdą. Jei problema ne maitinimo šaltinis, tai gali būti ir pažeistas, sugedęs arba defektuotas durelių užraktas, laikmatis arba terminis saugiklis. Geriausia išsikviesti profesionalą, kad jis diagnozuotų ir pašalintų problemą. Patiems galima nustatyti ir išspręsti nebent tada, kai elektros laidas ne pilnai įkištas į lizdą. Kitas problemas pažinti be patirties ir specifinių žinių būtų labai sunku.

2.   Nesisuka mašinos būgnas

Jei skalbimo mašina nesisuka, tai gali būti dėl nutrūkusio ar susidėvėjusio diržo arba prastai veikiančio variklio.

Kita dažna priežastis - nesubalansuota apkrova. Įsitikinkite, kad drabužiai būgne pasiskirstę tolygiai, o skalbimo mašina stovi stabiliai, tiesiai. Pastarąją problemą, kaip pastebi viena lyderių buitinės technikos remonto srityje,  Salvata įmonė  ir joje dirbantys meistrai, galima identifikuoti, jei išėmus 20-30 % skalbinių arba stabilizavus mašinos kojeles būgnas vėl ima suktis.

Jei problema išlieka ištuštinus būgną, kreipkitės į profesionalą dėl remonto.

3.   Skalbimo mašina praleidžia vandenį

Dar viena dažna problema, kurią paprastai sukelia pažeistas arba susidėvėjęs durelių sandariklis, vandens įleidimo vožtuvas arba drenažo siurblys.

Įsitikinkite, kad aplink dureles esančios gumos bei konstrukciniai elementai nėra matomai pažeisti, o vandens įleidimo vožtuvas ir drenažo siurblys - švarūs ir neužsikimšę. Kai kuriuos pakeitimo darbus, jeigu tiksliai žinote ką keisti ir kaip tai daryti – įmanoma atlikti patiems.

Tačiau tuo atveju, kai vizualiai nieko aptikti nepavyksta arba darbas atrodo per sunkus, per daug varginantis, kvieskite meistrus.

4.   Skalbimo mašina itin garsiai ūžia/vibruoja

Triukšminga skalbimo mašina būna dėl įvairių priežasčių.

Visų pirma atmeskite ar taip nėra dėl to, jog ji per daug pripildyta.

Jeigu ne, triukšmas kyla ir dėl kitų priežasčių, įskaitant susidėvėjusį būgno guolį, atsilaisvinusius motoro laikiklius arba pažeistą spyruoklę. Patikrinkite, ar nėra matomų pažeidimų požymių, ar gerai stovi kojelės. Jas dar kartą priveržkite.

Tiksliai identifikuoti ir spręsti galės tik profesionalai...

5.   Skalbimo mašina neišleidžia vandens

Skalbimo mašina dažniausiai dėl užsikimšusios ar užsikimšusios išleidimo žarnos, netinkamai veikiančio išleidimo siurblio arba sugedusio dangčio jungiklio neišleidžia vandens.

Patikrinkite, ar nėra matomų užsikimšimų, ir įsitikinkite, kad nutekėjimo žarna nėra susiraizgiusi. Jei problema išlieka... Atspėjote – jums padės tik profesionalai!

 
Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.