Trečiadienis, gegužės 12 d.

Naujienos

Dėl kokių priežasčių auto valytuvai gali valyti prasčiau esant blogoms oro sąlygoms?

2021-03-29
Dėl kokių priežasčių auto valytuvai gali valyti prasčiau esant blogoms oro sąlygoms?

Tinkamai funkcionuojančios transporto priemonės dalys visuomet užtikrina patogią kelionę, tačiau kartais tenka susidurti ir su tam tikrais nesklandumais. Viena dažniausių problemų – tai suprastėjęs valytuvų darbas. Jei esant blogoms oro sąlygoms valytuvai veikia nepakankamai efektyviai, prastėja kelio matomumas, ir tai tampa tikrai nemaža problema. Vairuotojams neretai kyla klausimų, kodėl taip nutinka, ir ar tai visada reiškia valytuvų nusidėvėjimą. Taigi, pabandykime išsiaiškinti, kokios dažniausios priežastys lemia suprastėjusį valytuvo darbą.

                Kada paskutinį kartą keitėte valytuvus?

Jei pastebite, kad valytuvų darbas tapo nepakankamai efektyvus, tokiu atveju vertėtų pagalvoti, kada paskutinį kartą keitėte šias automobilio dalis. Įprastai valytuvai turi būti keičiami kas 0,5-1,5 metų (tai visada priklauso nuo važinėjimo intensyvumo ir pasirinktų valytuvų kokybės). Jei valytuvai ėmė braižyti stiklą, tai yra pakankamai akivaizdus ženklas, jog atėjo laikas valytuvus pasikeisti naujais, tačiau tuomet, jei valytuvai ant stiklo palieka purvo dryžius, tai nebūtinai reiškia šių automobilio dalių nusidėvėjimą. Tikėtina, kad paprasčiausiai susikaupė pernelyg daug purvo, todėl gali pakakti tiesiog nuplauti valytuvų gumeles.

                Ar langų skystis yra tikrai kokybiškas?

Kartais valytuvai yra visiškai nekalti dėl prastesnio automobilio langų valymo: jei pasirinkote netinkamą langų plovimo skystį, natūralu, kad valytuvai neveiks pakankamai efektyviai. Nekokybiškas skystis ant langų palieka riebią plėvelę, kurios valytuvai neįstengia pašalinti. Žiemos metu vertėtų naudoti žieminį langų plovimo skystį, o vasarą – vasarinį, nes tik tuomet pavyks užtikrinti pakankamai efektyvų langų valymą. Atminkite, kad vanduo tikrai nėra pakankamai efektyvus langų ploviklio pakaitalas!

                Netinkamai sureguliuoti valytuvai

Jei pastebite, kad valytuvo šluotelė nepakankamai gerai prispaudžia prie stiklo, gali pakakti tiesiog tinkamai sureguliuoti valytuvus. Jums tereikės sureguliuoti valytuvo spyruoklės įtempimą, ir tai galės užtikrinti kur kas efektyvesnį valytuvų darbą. Persistengti taip pat nereikėtų: jei valytuvo šluotelė prie stiklo prispaudžiama pernelyg stipriai, valytuvams dirbant girdimas cypimas. Jei nesate užtikrinti, kad patiems pavyks atlikti tinkamą valytuvų reguliavimą, galite paprašyti, kad tą padarytų autoservise dirbantys meistrai.

                Nusidėvėjusios valytuvų gumelės

Jei nusidėvi valytuvo gumelės, tikrai nebūtina keisti valytuvų. Pakeisti gumeles yra labai paprasta, be to, jų galima įsigyti kiekvienoje automobilių dalių parduotuvėje. Prieš keičiant gumeles visada svarbu įsitikinti, ar nėra nusidėvėjęs tvirtinimo rėmas, įvertinkite, ar valytuvų šluotelės nėra išsikraipiusios ir nekliba. Jei pastebite minėtus nusidėvėjimo ženklus, tokiu atveju valytuvus vertėtų pasikeisti naujais.

                Kokius valytuvus pasirinkti?

Specialistai teigia, kad tinkamiausiu pasirinkimu gali būti berėmiai valytuvai, kurie ne taip greitai nusidėvi ir kur kas rečiau prišąla prie stiklo, o jų gumelės yra gerokai atsparesnės temperatūros pokyčiams. Brangiau kainuojantys hibridiniai valytuvai yra dar efektyvesni, o jų tarnavimo trukmė yra gerokai ilgesnė. Jei jus domina pigesni valytuvai, gali būti pasirenkami ir rėminiai valytuvai, tačiau įvertinkite tai, kad jie tarnaus gerokai trumpiau. Vis dėlto, taupyti kokybės sąskaita tikrai neverta: jei jus domina valytuvai pigiau, paprasčiausiai galite palyginti šios produkcijos kainas skirtingose pardavimo vietose.

Vertėtų atminti, kad langų valymo efektyvumas priklauso ne vien tik nuo pasirinktų valytuvų, bet ir nuo plovimo skysčio kokybės: būtent todėl vertėtų pasirūpinti, kad ši stiklų priežiūros priemonė atitiktų sezoniškumą ir būtų pakankamai kokybiška.

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.