Ketvirtadienis, lapkričio 30 d.

Naujienos

Energetikos sektorius 2023 m.: Virtualios duomenų patalpos M&A sandoriuose

2023-11-07
Energetikos sektorius 2023 m.: Virtualios duomenų patalpos M&A sandoriuose

Padėtis Lenkijos ir Centrinės ir Rytų Europos energetikos sektoriuje sparčiai keičiasi. Investicijos į atsinaujinančios energijos šaltinius skatina įmones ieškoti inovatyvių technologinių sprendimų ir naujų verslo modelių.Tačiau ne tik energijos gavyba reikalauja IT paramos. Jau yra įrankių, kurie taip pat pagreitina verslo transformaciją, įskaitant M&A sandorius. Vienas iš jų yra Virtualios duomenų patalpos. Kas tai yra ir kaip ji gali padėti vykdant apjungimą ir įsigijimą?


Energetikos sektorius - 2023 metų statistika
Dėl atsinaujinančios energijos išteklių plėtros ir jų didelio potencialo Lenkijoje ir Centrinėje bei Rytų Europoje energetikos sektorius sparčiai auga. Pažvelkime į statistiką:
· Prognozuojama, kad iki 2030 m. 50% Lenkijos energijos poreikio bus tenkinama iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Ypač svarbų vaidmenį čia vaidins jūriniai ir sausumos vėjo ūkiai, vandenilio elektrinės ir fotovoltinės elektrinės. 2023 m. nebėra technologinių kliūčių, galinčių sulaikyti šią tendenciją.
· Remiantis Lenkijos Energetikos Politika iki 2040 m. atsinaujinantys energijos šaltiniai užtikrins net 73% šalies energijos poreikio.
· Lenkijoje taip pat nėra trūkstant užsienio investicijų. Pavyzdžiui, "Industriens Pension" ir "Better Energy" planuoja investuoti daugiau nei 800 mln. EUR fotovoltinės energetikos projektuose Lenkijoje, Danijoje ir Švedijoje. Taip bus sukurti 15 saulės elektrinių parkų, kurie tieks švarią energiją Šiaurės Europai iki 2024 m.
· Sektorius taip pat auga Europos mastu. Estijos energetikos įmonė "Eesti Energia" pasirašė sutartį su "Aquil Clean Energy" dėl energijos perkėlimo (PPA) už 1,8 TWh. Energija bus gaminama Lietuvoje dėl palankių geografinių sąlygų vėjo jėgainių statyboms.
Pirmiau pateikti statistiniai duomenys iliustruoja daugelį pokyčių sektoriuje, kuris nuolat ieško naujų technologinių sprendimų. Remiantis Europos Šilumos siurblių asociacijos (EHPA) ataskaita, artimiausiais metais energetikos plėtros srityje svarbiausią vaidmenį atliks oras-vanduo technologija, skaitmenizacija ir hibridiniai sprendimai.
 

Fuzijos ir įsigijimai energetikos sektoriuje

Dėl sparčios energetikos sektoriaus plėtros vis daugiau įmonių ieško būdų prisitaikyti prie besikeičiančių verslo sąlygų ir kuria naujas rinkos strategijas. Tai padidina M&A sandorių skaičių, kitaip tariant, fuzijų ir įsigijimų. Nors 2022 m. jų skaičius sumažėjo 20% dėl nesaugios ekonominės situacijos, augančių energijos kainų, infliacijos, aukštų procentinių normų ir Rusijos invazijos į Ukrainą, jų skaičius ir vertė vis dar išlieka aukšta.

Remiantis 2023 m. CMS CEE ataskaita, energetikos sektorius užima 4 vietą tarp kitų sektorių Centrinėje ir Rytų Europoje pagal M&A sandorių skaičių, o jų bendra vertė siekė 32,93 mlrd. EUR. Be to, Lenkija pirmauja šioje srityje su 250 sandoriais ir bendra suma 15,97 mlrd. EUR. Kita svarbi rinka yra Kroatija su žymiai mažesniais rodikliais - 3,16 mlrd. EUR ir 80 sandoriais. Tarp svarbiausių M&A sandorių šioje srityje buvo PKN Orlen ir PGNiG fuzija, Čekijos įmonės CPI 25% akcijų įsigijimas austriacinės įmonės Immofinanz ir PKP Energetyka įsigijimas už 1,3 mlrd. EUR, priklausančios Lenkijos PGE grupei.

 

IT sprendimai energetikos sektoriui

Su atsinaujinančios energijos sektoriaus plėtra būtina skaitmenizacija ir viso sektoriaus modernizavimas. Norint efektyviai stabilizuoti naujai sukurtą elektros tinklą ir optimizuoti energijos gamybą, platinimą ir naudojimą, įmonės turi pasinaudoti moderniais IT sprendimais. Dažniausiai naudojamos technologijos apima Blokų grandinę, Didžiąsias duomenis ir Daiktų internetą (IoT). Naudojant šias technologijas, galima sujungti išsisklaidžiusius atsinaujinančios energijos šaltinius virtualiose elektrinėse, kurių darbas bus nuolat stebimas.

Tačiau ne tik atsinaujinančios energijos technologijų plėtros reikalauja IT paramos. Taip pat yra sprendimų, kurie skatina verslo transformaciją, įskaitant M&A sandorius. Vienas iš jų yra Virtualios duomenų patalpos.

 

Virtuali duomenų patalpa ir M&A

Kas yra Virtuali duomenų patalpa ir kaip ji padeda įmonėms vykdyti M&A sandorius? Virtuali duomenų patalpa yra technologija, daugiausia naudojama fuzijos ir įsigijimo sandoriuose. Ją taiko įmonės iš skirtingų sektorių, įskaitant energetiką. Tai elektroninė dokumentų saugykla, skirta konfidencialios informacijos saugojimui, tvarkymui ir saugiam pateikimui kitiems subjektams. Toks įrankis pagreitina dokumentų apyvartą ir, atitinkamai, pati sandorio vykdymą.

Kadangi vis daugiau įmonių atsisako tradicinių biurų ir popierinės dokumentų laikymo, tokių sprendimų prieinamumas tampa vis svarbesnis ir tampa svarbiu skaitmeninio transformacijos elementu.

 VDR Due Diligence procese

Kaip tiksliai VDR padeda M&A sandoriams? Pagrindinis M&A procesų etapas yra suteikti investuotojams prieigą prie įmonės dokumentacijos, kad būtų galima įvertinti pelningumą ir riziką, vadinamąjį Due Diligence. Šį procesą galima vykdyti tradiciškai, pavyzdžiui, įmonės biure. Tačiau tai kelia logistikos iššūkius. Būtina pasiruošti patalpoms, kuriose patarėjai galės analizuoti dokumentus, ir pasiekti šias vietas, dažnai nutolusias nuo įprasto darbo vietos. Be to, visą šį renginį reikia surengti taip, kad skirtingi investuotojai nepasimatytų, kas reiškia, kad jie turi atvykti ir vykdyti veiksmus skirtingais laikais. Taip pat yra rizika, kad įmonės darbuotojai sužinos apie planuojamą sandorį arba kad dokumentai bus nutekinti.

 
Virtualios duomenų patalpos privalumai
Fordata VDR sistema gali veiksmingai apsaugoti įmonę nuo minėtų situacijų. Kokios yra Virtualių duomenų patalpų naudos?
· Saugumas: VDR sistema leidžia efektyviai apsaugoti dokumentus ir užkirsti kelią netinkamoms asmenims ir subjektams gauti prieigą prie informacijos. VDR aplinka yra šifruojama šifruotėmis, naudojamomis elektroninėje bankininkystėje (EV SSL), o prieigos prie informacijos stebimas griežtai administratoriaus, kuris nustato, kas gali peržiūrėti duomenis ir kokia apimtimi.
· Due Diligence internetu: Dėl VDR galima atlikti Due Diligence procesą visiškai internetu, be investuotojų kelionės į įmonės biurą. Šis sprendimas užtikrina prieigą prie informacijos iš bet kurio pasaulio vietos bet kuriuo metu, leidžiant dirbti nuotoliniu būdu su dokumentais.
· Diskrecija: Dėl galimybės dirbti nuotoliniu būdu ir detaliai valdyti prieigos, investuotojai nežinos vienas apie kitą. VDR naudojimas taip pat nereikalauja fizinio erdvės paruošimo ir įmonės darbo sutrikdinimo. Visas procesas vyksta internetu, ir kiekvienas konsultantas gali dirbti iš savo biuro.
· Komunikacijos ir derybų pagerinimas: Dėl pažangios VDR sistema pateikiamų ataskaitų giliosi investuotojų ketinimai ir leis jums pasirengti Q&A sesijai. Tai žymiai palengvins komunikaciją ir padės valdyti daugybę klausimų iš kito sandorio pusės.
· Suderinamumas: Naudojantis VDR paslaugomis, teikiamomis patyrusiu partneriu, užtikrinama atitikimas KNF, GDPR ir Lenkijos teisės aktams.
· Nereikalingi techniniai reikalavimai: Kadangi VDR paslauga teikiama, jai naudojimui pakanka kompiuterio prieigos ir interneto ryšio. Techninio įrangos įsigijimas ir infrastruktūros palaikymas, reikalingas sistemos eksploatavimui, yra tiekėjo atsakomybė.
Daugiau sužinoti apie VDR technologijos privalumus ir taikymą galite skaitydami mūsų straipsnį: „Kas yra Virtualus Duomenų Saugykla ir viskas, ką turite žinoti“.
 

Santrauka

Jei jums rūpi energetikos sektoriaus sandorių saugumo gerinimas, Virtuali Duomenų Saugykla yra jums tinkamas sprendimas. VDR padeda pagreitinti dokumentų cirkuliaciją ir užtikrinti jų saugumą, todėl vis daugiau M&A sandorių naudoja šią technologiją. Be to, mūsų sistema naudinga ne tik M&A tipo sandoriuose (pardavimo-pusėje ir perkant), bet taip pat atsinaujinant atsinaujinančių energijos šaltinių projektuose, biržos įmonių paskelbimuose, akcijų išleidimuose, finansavimo rinkimuose ir audituose.Jei norite sužinoti daugiau apie VDR, susisiekite su mumis. Kaip patyrę tiekėjai, atsakysime į jūsų klausimus ir padėsime planuoti VDR diegimą jūsų organizacijoje.

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.