Trečiadienis, balandžio 14 d.

Naujienos

„Google“ pristato ugdymo programą moksleiviams, skirtą saugiam naršymui internete

2020-11-23
„Google“ pristato ugdymo programą moksleiviams, skirtą saugiam naršymui internete

Internetas tampa vis svarbesniu įrankiu moksleiviams – naršydami jie ne tik leidžia laisvalaikį, bet ir mokosi, ieško informacijos ar atlieka namų darbus. Todėl saugaus interneto klausimas tampa vis aktualesnis. Reaguodama į pokyčius visuomenėje, kompanija „Google“ Lietuvoje pristato moksleiviams skirtą ugdymo programą „Būk Interneto Genijus“, sukurtą lavinti įgūdžius, reikalingus saugiam ir išmaniam interneto tyrinėjimui. Programa padeda gilinti žemesnių klasių moksleivių skaitmenines žinias bei ugdo kritinį jų mąstymą susidūrus su galimais apgaulės atvejais internete.

 

Sprendimai – vaikų rankose

Pasak „Google“ vadovo Baltijos šalims Vytauto Kubiliaus, norėdami kuo geriau išnaudoti internetą, vaikai turi būti pasirengę patys priimti protingus sprendimus: „Būk Interneto Genijus“ moko skaitmeninio pilietiškumo ir saugumo pagrindų, kad vaikai galėtų drąsiai tyrinėti internetinį pasaulį. Technologijos ir internetas palengvina žinių įgijimą, įkvepia kūrybiškumą ir sukuria naujas ugdymosi galimybes. Tuo pačiu internetas yra ta vieta, kur itin lengva apsigauti. Todėl mes tikime, kad padėti vaikams, tėvams ir pedagogams saugiai pasinaudoti technologijų ir interneto teikiamomis galimybėmis – mūsų atsakomybė.“

Skirtingai nuo kitų internetinių saugumo programų, kuriose didžiausias dėmesys skiriamas grėsmėms ir apribojimams, ši programa daugiausia dėmesio skiria vaikų įgūdžių ir gebėjimų ugdymui, skatindama juos keistis į gerą. „Mūsų tikslas – pasiekti visas Lietuvos mokyklas ir iki 2021 m. pabaigos padėti bent 10 000 vaikų. Bendradarbiaujame su Nacionaline Švietimo Agentūra – norime panaudoti jų patirtį bei tinklus pasiekiant šalies mokyklas. Siekdami ilgalaikių permainų rinksime mokytojų ir mokinių komentarus ir nuolat tobulinsime programą“, – prideda V. Kubilius.

 

Skaitmeninis raštingumas – ir mokytojams, ir mokiniams

“Lietuvos mokykloms pradėjus įgyvendinti nuotolinį mokymąsi, šalia naujų galimybių atsirado ir daugybė grėsmių bei iššūkių. Jau pavasarį daugelis mokyklų mokinių ir mokytojų susidūrė su patyčiomis elektroninėje erdvėje. Džiugu, kad „Google“ kompanija rado ir pasiūlė problemos sprendimo variantus šalies mokykloms”, - sako Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė. Pasak jos, šiandien turi mokytis visi – ir mokiniai, ir mokytojai. Ir labai dažnai mokiniai geba pralenkti savo mokytojus, jei kalbame apie informacines technologijas. „Google“ programa “Būk Interneto Genijus” naudinga ir reikšminga tuo, kad yra skirta įgūdžių plėtojimui ir tobulinimui. Tikimės, kad tiek mokiniai, tiek mokytojai turės galimybę pasirinkti ir tokiu būdu lavins savo skaitmeninio raštingumo įgūdžius, be kurių neįsivaizduojama šiandieninė mokykla. Nacionalinė švietimo agentūra džiaugiasi, galėdama prisidėti prie šios programos plėtojimo bei tuo, kad daugėja galimybių Lietuvos mokykloms užtikrinti saugumą internetinėje erdvėje”, - pabrėžė Nacionalinės švietimo agentūros direktorė R. Krasauskienė.

 

Mokymasis per pamokas ir po jų

Programą sudaro 5 mokytojams skirtos skaitmeninės pamokos. Kiekvienoje iš jų – teorinė dalis, praktiniai užsiėmimai ir žaidimai, padedantys užtvirtinti gautą informaciją. Pamokų planai, užsiėmimai ir darbalapiai atitinka Tarptautinės technologijos draugijos švietimo standartus moksleiviams (angl. International Society for Technology in Education’s Standards for Students – ISTE), kuri programą „Būk Interneto Genijus“ patvirtino kaip tinkamą vystyti skaitmeninius vaikų įgūdžius. Lietuviu kalba ją galima rasti „Draugiškas Internetas“ tinklalapyje.

Pamokų metu vaikai mokosi apdairiai kurti ir platinti informaciją, prisiimti atsakomybę už internete paskleistas žinutes, apgalvoti, kokia asmenine informacija jie nori dalintis, atsargiai vertinti pasiūlymus internete ir atskirti apgaules, melagingus pranešimus bei naujienas. Tuo pačiu jie skatinami reaguoti ir pranešti apie internete pastebėtas patyčias ar galimus sukčiavimo atvejus. Mokinių tėvai čia taip pat ras įvairių klausimų diskusijai su vaikais ir tolimesniam mokymuisi namuose.

 

Programa „Būk Interneto Genijus“ yra nemokama. Be to, bendradarbiaudama su partneriais visoje Lietuvoje, „Google“ organizuos seminarus ir mokymus šalies mokytojams. Jų metų bus stiprinamos mokytojų žinios saugos ir saugumo internete, asmens duomenų apsaugos ir privatumo, elgesio internete ir skaitmeninio pasaulio pagrindai.

 

Būk interneto genijus programą galima pasiekti Draugiško Interneto svetainėje: https://www.draugiskasinternetas.lt/medziaga-mokymuisi/

 

Daugiau infomracijos:

 

Šarūnė Lukminė

s.lukmine@havasgroup.lt

+37065285682

 
Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.