Trečiadienis, gegužės 12 d.

Naujienos

KĄ REIKIA ŽINOTI PAMETUS AR RADUS PAMESTUS RAKTUS?

2021-03-29
KĄ REIKIA ŽINOTI PAMETUS AR RADUS PAMESTUS RAKTUS?

Sakoma, kad nereikia džiaugtis radus, o verkti kažką pametus. Iš tiesų, vos tik pasigendame sau brangaus daikto bei vertingo, reikia kuo skubiau imtis tam tikrų veiksmų, jog apsaugotume ne tik save, bet ir savo turtą. Dabar vis dažniau pametame ar pamirštami ne tik telefonus ar kitus išmaniuosius įrenginius, papuošalus, tačiau ir namų ar automobilio raktus, kurie, paprastai, būna nedidelio dydžio. Neapdairiai spynoje palikti namų raktai ar šalia automobilio pamesti jo rakteliai – puiki proga piktų kėslų turintiems asmenims nugvelbti jūsų brangų turtą ir taip apjuodinti, sugadinti ne tik vieną dieną, bet ir visą gyvenimą. Pamestų ar rastų raktų galvos skausmas – ką daryti?

Pamečiau raktus

Vienas efektyviausių būdų apsaugoti tiek save, tiek ir savo turtą nuo netikėtumų bei praradimų yra pametus raktus kuo įmanoma greičiau sugrįžti į tą vietą, kur juos matėte ar naudojotės jais paskutinį kartą – didelė tikimybė, kad jie bus ten pat! Visgi, jei susizgribote per vėlai ir grįžus atgal raktų jau neberadote, pasistenkite surasti juos šiuolaikiškais būdais: naudodami raktų pakabukus su išmaniaisiais sekimo įtaisais ar paskelbę apie tai elektroniniu būdu jų pametimo vietoje (įvairios radau/pamečiau/ieškau grupės socialiniuose tinkluose). Nepaisant to, kad tai ženkliai padidina raktų susigrąžinimo tikimybę, būkite pasiruošę kuo skubiau pasinaudoti durų spynų atrakinimo specialistų paslaugomis ne tik tam, jog patektumėte į užrakintą automobilį ar būstą, tačiau ir pakeičiant spynas naujomis.

Radau raktus

Pastebėjus ant žemės šalia automobilio ar namų durų gulinčius raktus, pirmiausia, reikėtų pasirūpinti jų saugumu, o tada apie tai informuoti teisėtus raktų bei turto savininkus. Nufotografuokite vietą, kurioje radote raktus, pasiimkite juos su savimi ar palikite saugoti artimiausio esančio verslo (prekybos centras, kavinė ir kt.) informacijos centre; raktus, rastus prie transporto priemonės, galite nunešti į policiją bei paprašyti, kad pareigūnai pagal valstybinį numerį informuotų apie tai savininką. Galite pranešti savininkui apie savo radinį tiesiog palikdami raštelį už automobilio valytuvų ar pašto dėžutėje, šalia kilimėlio su savo telefono numeriu. Jeigu raktus radote tuščioje erdvėje, geriausia apie tai pranešti socialiniuose tinkluose, - taip, tikėtina, kad savininkas atsiras greičiausiai, o galbūt ir pats jau ieškos pamestų raktų.

Kiekvienas praradimas – itin nemalonus dalykas, tačiau praradus raktus verčiau nepanikuoti, o logiškai apmąstyti kiekvieną savo žingsnį ir iš anksto savo telefone turėti spynų meistro kontaktinius duomenis.

 

 

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.