Naujienos

Kaip efektyviai pertvarkyti sodo namelio aplinką?

2023-01-25
Kaip efektyviai pertvarkyti sodo namelio aplinką?

Ar neseniai nusipirkote sodo namelį užmiestyje? Sukate galvą, kaip geriausia jį sutvarkyti? Kas yra būtina ir ko galite atsisakyti, jei neturite pakankamai vietos? Kaip sutvarkyti nedidelį sklypą sodų bendrijoje? Atsakysime į visus jums rūpimus klausimus.

Idėjos sodo namelio sklypui – nuo ​​ko pradėti?

Nuo pat pandemijos pradžios sodo nameliai ir sklypai sodų bendrijose sulaukė nepaprasto žmonių susidomėjimo. Sunkiais izoliacijos laikais, kuomet buvo ribojamas mūsų judėjimas ir kelionės, sodo namelis užmiestyje daugeliui žmonių pasirodė kaip išsigelbėjimas ir puiki vieta praleisti laisvalaikį ir net atostogauti! Todėl šio nekilnojamojo turto paklausa gerokai išaugo, o kartu ir jo vertė. Todėl šiandien nėra lengva nusipirkti sodą, neišleidžiant daug pinigų. Tačiau tai tikrai nėra neįmanoma, todėl verta peržvelgti įvairius pasiūlymus.

Sodas gali būti mūsų ramybės ir atsipalaidavimo oazė

Pačioje pradžioje gerai pagalvokite, kaip norite panaudoti savo sodą. Ar tai bus tik poilsio vieta, kur planuojate paskaityti knygą hamake ar išsikepti šašlykų kartu su šeima ar draugais? O gal planuojate užsiimti sodininkyste ir ieškoti aktyvaus poilsio, prižiūrėdami daržo ir šiltnamio lysves? Nesijaudinkite, net ir nedidelį sodo namelio sklypą galima sutvarkyti funkcionaliai ir estetiškai.

Suplanuokite savo erdvę!

Idėjų sklypui sodo bendrijoje yra apstu, todėl tikimės, kad tarp mūsų pasiūlymų kiekvienas atras kažką tinkamo sau. Prieš pradedant bet kokį darbą, reikia viską gerai suplanuoti. Žinoma, daug kas priklauso nuo to, kas jau yra jūsų sklype, nes jei, pavyzdžiui, jau yra pavėsinė, gali būti verta ją pasilikti ir nebūtinai griauti dėl išsvajotos didesnės sodo erdvės. Galbūt būtų gera idėja savo sklypą padalyti į poilsio zoną ir vietą, kurioje dirbate sodo darbus? Tai tik vienas iš pasiūlymų.

Sklypas su sodo nameliu

Namelis tokio pobūdžio sklype yra nepaprastai svarbus. Žinoma, tai nėra būtina, tačiau tai labai palengvina gyvenimą ir darbą sode. Ten galima ne tik pasislėpti nuo šalčio ar lietaus, bet ir puiki vieta laikyti sodo baldus ar persirengti drabužius. O namas su veranda ar terasa skamba kaip svajonė, nes tai garantuoja, kad net ir per silpną šlapdribą ar vėjuotą dieną turime užuovėją ilsėdamiesi lauke.

Ieškote idėjų terasai?

Apie ją galime kalbėti valandų valandas, bet šis straipsnis bendrini - apie patį sklypą. Mūsų patarimas vienas - norėdami susikurti poilsinę užuoveją lauke, gerai pagalvokite statybines medžiagas, kad vėliau nereikėtų gailėtis ir labai daug laiko praleisti terasos priežiūrai.

 

Kadangi tai vieta, kuri visus metus daugiau ar mažiau bus veikiama išorinių veiksnių, o, svarbiausia, ne visada palankių gamtinių sąlygų, ieškokite joms atsparių statybinių medžiagų. Kol kas rinkoje geriausias sprendimas yra WPC terasinės lentos – inovacija, pakeisianti jūsų gyvenimą. Daugiau informacijos rasite čia: https://www.prodeck.lt/.

Kita tobula poilsio vieta – sodo pavėsinė

Jei jūsų sklypas pakankamai didelis – verta pagalvoti ir apie sodo pavėsinę, kuri gali būti puiki vieta griliui ir vaišėms serviruoti. Be to, dėl savo išvaizdos toks statinys gali būti puiki sklypo puošmena. Pavyzdžiui, sodo pavėsinių sienomis laipiojantys vijokliniai augalai atrodo labai įdomiai ir net romantiškai.

 

Kaip ir įsirengiant terasą, taip ir planuojant pavėsinę, vertėtų atsižvelgti į statybines medžiagas. Rinkitės atsparias drėgmei, pavyzdžiui, WPC lentas. WPC terasinės lentos kaina daugiausia priklausys nuo norimo iškloti ploto. Tai puikus sprendimas bet kokiam statiniui lauke.

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.