Naujienos

Kaip gerai pažįstate Lietuvą? 3 idėjos Joninių savaitgaliui

2020-06-23
Kaip gerai pažįstate Lietuvą? 3 idėjos Joninių savaitgaliui

Kaip gerai pažįstate Lietuvą? 3 idėjos Joninių savaitgaliui

Šventiniai laisvadieniai ir ilgieji savaitgaliai – pats geriausias metas smagioms kelionėms po Lietuvą. Nuo įspūdingų dvarų ir pilių, lietuviško pajūrio, ežerų, botanikos sodų ar pažintinių takų ir apžvalgos bokštų – mūsų šalyje gražių vietų išties netrūksta.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalijasi patarimais kaip sėkmingai suplanuoti Joninių išvykos maršrutą ir ką verta aplankyti.  

1. Kelionės maršrutas akimirksniu

Kelionės organizavimui dažnai tenka skirti daug laiko ir gerai apgalvoti kokią kelionės kryptį ir būdą pasirinkti. Tačiau šiandien tai galima padaryti daug paprasčiau. Apsilankę turizmo paslaugų svetainėje „pamatyklietuvoje.lt“ čia rasite daugybę kelionių idėjų tiek automobiliu, tiek dviračiu, tiek ir pėsčiomis.

Tuo tarpu „lithuania.travel.lt“ sukūrė interaktyvų Lietuvos žemėlapį pagal regionus – čia paruošta daug naudingos informacijos, ką juose veikti, ką paragauti ir netgi kur apsistoti. Būtinai užsukite ir į atsinaujinusį „Lietuvon.lt“ puslapį – jame ne tik sužymėti visi įdomiausi lankytini objektai, bet ir parengti detaliai suplanuoti maršrutai.

O jeigu norite išbandyti dar patogesnį ir greitesnį kelionės planavimo būdą, įsidiekite „DayTrip Lithuania“ aplikaciją arba pasinaudokite elektroniniu kelionių gidu „daytrip.lt“. Jums reikės tik pasirinkti kelionės datą, norimą aplankyti miestą arba rajoną ir objekto tipą, o programėlė pateiks pasiūlymų, kur verta nuvykti.

2. Grįžimas į gamtą

Tiems, kuriems smagiausia laisvalaikį leisti gamtoje, rekomenduojame įsidiegti audiogido aplikaciją „Lietuvos gamta“ arba užsukti į „lietuvosgamta.lt“. Jūsų patogumui, čia rasite daug vertingų žinių apie svarbius Lietuvos gamtos paveldo objektus – akmenis, šaltinius, piliakalnius, atodangas, kalnus, urvus ar duobes.

Gamtos mėgėjams taip pat siūlome aplankyti net keturis Lietuvoje veikiančius botanikos sodus, įsikūrusius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje arba Šiauliuose. Juos ištyrinėti galite į savo telefoną parsisiuntę individualų internetinį gidą „Botanikos sodai“, kuriame rasite visus sode augančius augalus, jų aprašymus, išsamų žemėlapį ir kokybiškus pristatymų garso įrašus.

O keliautojams, norintiems aplankyti Lietuvos pažintinius takus ir apžvalgos bokštus, pravers aktyvaus gyvenimo tinklaraščio „nesėdėknamuose.lt“ autoriaus įžvalgos. Jis ne tik sukūrė minėtų objektų žemėlapius, bet ir pasidalino kiekvieno tako ir bokštelio nuotraukomis bei aprašymais tam, kad skaitytojams būtų dar lengviau išsirinkti.

3. Tapkite dvariškiais

Jeigu šį savaitgalį norite ne tik pasimėgauti gamta, bet ir atrasti gražiausius Lietuvos dvarus ir pilis, jums bus itin naudinga Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos interaktyvi svetainė „Lietuvos.dvarai.lt“. Čia galėsite pasirinkti kokias pilis ir dvarus norėtumėte aplankyti, arba pasinaudoti vienu iš puslapio autorių paruoštų maršrutų.

Taip pat galite rinktis populiarų maršrutą „Vilniaus regiono pilys ir dvarai“, iš 7 lankytinų objektų susidedantį „Rytų Aukštaitijos dvarų maršrutą“ arba kitą lietuvių pamėgtą maršrutą „Po Lietuvos dvarus didikų Radvilų pėdsakais“. Čia pat rasite ir renginių kalendorių bei žemėlapį ir kiekvieno dvaro ar pilies istoriją.

 

Daugiau informacijos:

Andrius Baranauskas

„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims

M +370 683 66319

@ andrius.baranauskas@tele2.com

     


Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.