Naujienos

Kaip išsirinkti tinkamiausią interneto tiekėją savo namams?

2021-03-29
Kaip išsirinkti tinkamiausią interneto tiekėją savo namams?

Galime drąsiai teigti, kad daugelis mūsų šiandien, jau neįsivaizduoja dienos be interneto ir socialinių tinklų naudojimo. Atsikėlus savaitgalio rytą, pirmas dalykas, kurio siekiame ranka yra mobilusis telefonas ir jo teikiamos naršymo galimybės, o darbo dienomis, saugiai dirbant iš namų, neapsieinama ir be kompiuterio. Tad nenuostabu, kad norint neatsilikti su savo mėgstamiausių portalų naujienomis, ar norint greitai ir be trukdžių prisijungti į online verslo susitikimą, pirmiausiai turetume pasirūpinti savo - namų interneto tiekėju


Kokie svarbiausi kriterijai renkantis?


Neabejotinai vieni iš svarbiausių kriterijų renkantis interneto tiekėją yra mėnesinis paslaugos mokestis ir interneto greitis. Visgi, gerą kainos ir greičio santykį garantuoja daugelis tiekėjų, tai į ką gi dar turėtume atsižvelgti, prieš “paspaudžiant ranką” su nauju namų interneto tiekėju? Nepamirškite atkreipti dėmesį ir į tokius svarbius kriterijus kaip:


  • ar nėra taikomi papildomi mokesčiai planui

  • ar su interneto planu galite papildomai įsigyti ir televiziją

  • pasidomėkite apie maršrutizatoriaus nuomą

  • įvertinkite, ar plano kainą nepadidės atsižvelgus į jūsų gyvenamąjį regioną

  • kokios yra paslaugos atsisakymo sąlygos 

  • į ką kreiptis, atsiradus techniniams nesklandumams


Įvertinus visus svarbiausius kriterijus, aiškiau žinosite, ko konkrečiai norite ir būsite pasiruošę užduoti reikiamus klausimus konsultantui skambučio, ar susitikimo metu.


Kokie yra pagrindiniai namų interneto tiekėjai?


Dabar Lietuvoje turime tikrai nemažai įmonių, kurios mielai mums suteiktų namų interneto paslaugas ir pakonsultuotų telefonu, o galbūt ir saugiai priimtų konsultacijai klientų aptarnavimo skyriuje. Vieni didžiausių tiekėjų yra: Cgates, TELIA ir INIT. Apžvelkime kiekvieną atskirai:


  1. Cgates, šiuo metu klientams siūlo šviesolaidinį internetą namams iki 100 Mb/s už 9.50 €/mėn. Taip pat, skatina išsinuomoti pas juos maršrutizatorių, pasirinkus bet kurį planą, papildomai už 2,50 Eur/mėn.

  2. TELIA, siūlo namų internetą iki 100 Mb/s už 10,90 Eur/mėn. Tačiau, galima išsirinkti sutartį “be įsipareigojimų” ir tuomet bendrai už namų internetą iki 100 Mb/s mokėsime 12,90 Eur/mėn.

  3. INIT, savo klientams siūlo šviesolaidinį internetą iki 100 Mb/s už 7,00 Eur/mėn. Ir šiuo metu naujiems klientams dovanoja namų internetą + televiziją nemokamai 3 mėnesiams, sudarant 24 mėn. paslaugų teikimo sutartį.  


Tiek informacijos sužinome, tik atvertus pirmus titulinius 3 įmonių internetinius puslapius, o jei mums reikėtų peržiūrėti visas panašias paslaugas teikiančias kompanijas ir susidaryti išsamų prioritetų sąrašą, pagal visus rekomenduojamus aukščiau kriterijus? Užtruktume tikrai nemažai laiko, dar galimai pasimestume tarp geriausio pasiūlymo paieškų, išsirenkant planą, kuris tuo metu būtų “po ranka”.


Prisipažinkime, kas liečia ir skambučius, tikrai bent vieną kartą esame ignoravę konsultanto skambutį, kuris skambino ne laiku, ar buvo per įkyriai siūlomos paslaugos, o ką daryti, jei tokių skambučių sulauktume ne iš vienos įmonės, o iš šešių skirtingų įmonių? Aišku galima skirti laiką ir pačiam viską analizuoti, susirašyti ir bendrauti, tačiau, yra kita alternatyva, pavyzdžiui, markestro.lt, padeda išsirinkti kurį namų interneto tiekėją pasirinkti atsižvelgus į visus kliento poreikius, paaiškina visas smulkmenas ir nurodo, galbūt, patiems iš pirmo žvilgsnio nematomus interneto tiekėjo privalumus ir trūkumus. 


Galiausiai, dabar jau tikrai žinote, į kokius kriterijus atsižvelgti savarankiškai ir į kokius specialistus galima kreiptis pagalbos, renkantis namų interneto tiekėją. O juk svarbiausia ir yra, pasirinkti geriausiai iš pirmo karto! Tiesa? 


Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.