Naujienos

Kaip pagerinti oro kokybę namuose?

2021-03-29
Kaip pagerinti oro kokybę namuose?

Deguonies arba kaip jį mėgstame vadinti – oro, daug kas taip ir neįvertina. Keista, kad be oro išgyventume labai trumpai, tačiau jo kokybe rūpinamės mažiau nei eiliniais mažmožiais. Kokybiškas ir švarus oras padeda išsaugoti sveikatą, mažina ligų atsiradimo riziką, leidžia geriau jaustis. Jeigu jums rūpi tai, kaip jaučiatės, vertėtų pasidomėti galimybėmis, kaip gi pagerinti oro kokybę namuose. Štai jums keli patarimai.

Reguliariai valykite dulkes

Dulkės kaupiasi nuolat ir beveik visur. Į kurį paviršių bepasižiūrėsite, nebus staigmenos, jeigu ant jo rasite dulkių. Jos kenkia ne tik higienai, bet ir jūsų sveikatai. Į dulkes labai jautriai reaguoja plaučiai žmonių, kurie serga astma.

Ir nors tikimybė, kad visiškai eliminuosite alergenus – neerali, situacijos pagerėjimas vis tiek bus juntamas, nes būtent dulkės labiausiai dirgina mūsų kvėpavimo takus namuose. Švarūs namai – sveikesni namai, bent jau taip sako gydytojai ir specialistai. Jeigu reguliariai valote savo namus, galite tikėtis išvengti arba labai sumažinti pelėsio ar kitų sveikatai nepalankių veiksnių atsiradimo riziką.

Atsikratykite visko, kas kaupia dulkes

Prie to paties, vertėtų paminėti, kad, jeigu jums labiausiai rūpi oro kokybė ir esate alergiški, namuose neturėtų būti tokių daiktų, kurie gali sukaupti didelius kiekius dulkių. Tai yra – storos užuolaidos, dideli kilimai, storos vilnonės paklodės ar pledai bei kiti panašūs namų apyvokos daiktai.

Nuo dulkių gana gerai apsaugo ir uždaromos spintelės. Jeigu lentyna arba spintelė yra atvira, tuomet kyla nemaža rizika, kad ant jų nusės daug dulkių ir turėsite rimtą galvos skausmą valydami jas.

Matuokite oro drėgmę

Reikėtų namuose turėti daugiafunkcinį termometrą, kuris kartu veiktų ir kaip drėgmės lygio matuoklis. Drėgmė yra labai svarbus rodiklis, nes per didelė drėgmė daro neigiamą poveikį jūsų sveikatai. Nors konkrečios ribos gali kiek skirtis, tačiau dauguma specialistų sako, kad aukštesnė nei 50% santykinė drėgmė yra blogas rodiklis, kurį reikia spręsti kuo greičiau.

Tačiau, jeigu drėgmės lygis yra mažesnis nei ~30%, tada reikia sprendimo ieškoti iš priešingos pusės. Reikia oro drėkinimo. Šiam atvejui tarnauja drėkintuvai namams, su kurių pagalba galima kiek pakelti drėgmės lygį ore ir paversti patalpas malonesnes buvimui bei pagerinti oro, kuriuo kvėpuojate, kokybę. 

Oro valytuvas - jonizatorius

Nepaisant to, kad oro drėgmės lygis yra geras, oro kokybė vis tiek gali būti bloga. Jeigu esate alergiški arba, jeigu turite augintinį, kuris daug šeriasi, tuomet tikrai verta investuoti į tokį įrenginį. Oro valytuvas arba jonizatorius yra atsakingas už švarų ir gerą orą namuose. Dažniausiai jis veikia taip, kad surenka kenksmingas daleles, jas išvalo ir atgal išleidžia švarų orą.

Išvėdinkite patalpas

Tuo atveju, kai namuose pasidaro karšta ir tvanku arba kai yra daug drėgmės, reikia vėdinti patalpas. Lengviausia tai padaryti atidarius langus ir leidžiant orui laisvai cirkuliuoti namuose bei įleidžiant šviežio oro iš lauko.

Be abejonės, reikia žinoti, kad oro kokybė už lango yra gera, todėl šalia šiluminės elektrinės arba uosto gyvenantys žmonės, ko gero negalėtų taip lengvai atsidarinėti langų ir turėtų labiau remtis kitais sprendimais, kuriuos rekomendavome anksčiau.

Įsigykite oro sausintuvą (jeigu reikia)

Jau minėjome, kad norint gero oro namuose, reikalinga pakankama, bet ne per didelė santykinė drėgmė. Jos lygį reguliuoti galima rankiniu būdu (vėdinant patalpas ir/ar jas šildant) bei automatizuotų sprendimų pagalba. Jeigu drėgmės patalpoje yra per daug, jums reikėtų įsigyti oro sausintuvą. Šis įtaisas sugeria drėgmę iš oro ir taip sausina jį.

Šioje svetainėje galite pasižiūrėti, kokių gi būna oro sausintuvų, kokios jų kainos bei techninės galimybės. Dar vienas triukas, kuris padeda žiemos metu pašalinti perteklinę drėgmę iš patalpų yra vadinamasis termošokas. Labai greitai sukelkite temperatūrą bute bent keliais laipsniais aukščiau normos ir palaikykite 1-2h. Tuomet šildymą išjunkite. Dėl staigaus temperatūros pakilimo, akimirksniu išnyksta sąlygos, tinkamos pelėsiui atsirasti.

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.