Naujienos

Kaip pasirinkti vandens siurblį šuliniui?

2020-08-18
Kaip pasirinkti vandens siurblį šuliniui?
Šulinys ir vandens siurblys yra du dalykai, be kurių gyventi užmiestyje būtų be galo sunku. Ten, kur nėra centralizuoto vandentiekio, būtina patiems pasirūpinti geriamuoju bei kitai paskirčiai pritaikomu vandeniu.

Tada pradeda reikėti vandens siurblio, kuris paima vandenį iš šulinio ir perpumpuoja ten, kur jo reikia (pvz., į dušą, namą, laistymo mazgą ir t.t.). Yra specializuotų vandens siurblių šuliniams, tačiau kaip iš gausesnės pasiūlos pasirinkti tinkamiausią vandens siurblį būtent šuliniui?

Šulinio gylis

Anokia čia staigmena. Vandenį iš šulinyje esančio vandens telkinio reikia iškelti gana aukštai, todėl šulininiai vandens siurbliai turi būti pakankamai galingi ir našūs. Siurblio „keliamoji galia“ įvardinama spaudimu (matuojamas metrais) ir indikuoja maksimalų aukštį, į kurį siurblys gali pakelti vandenį.

Reikėtų nepamiršti, kad vasarą vandens talpa kiek nuslūgsta, nes vanduo išgaruoja, o slėgio norisi gero, todėl nereikėtų taikyti „metras į metrą“, o geriau rinktis galingesnį sprendimą.

Našumas

Ar kažkam norisi, kad sode atsukus čiaupą reikėtų skaičiuoti lašus? Turbūt, kad ne. Dėl to reikėtų pasižiūrėti į siurblio našumą ir įvertinti ar jis yra pakankamas visiems poreikiams patenkinti. Jeigu namelyje būna keli žmonės, reikėtų, kad būti duše ir tuo pat metu laistyti vandenį ar plauti indus nebūtų misija neįmanoma. Ieškokite siurblio su pakankamu našumu. Vidutiniam sodo nameliui reikėtų apie 50 litrų per minutę našumo siurblio.

Sudėtingi sprendimai

Paprastai Lietuvoje gruntinis vanduo yra negiliai ir gilių šulinių mūsų šalyje yra labai nedaug. Mat labai giliam šuliniui jau gali prireikti ne vieno siurblio, o visos siurblių sistemos, kas yra brangiau ir sudėtingiau įrengiamas objektas.

20200818-01

Verslosavaite.lt

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.