Naujienos

Kilnojamojo turto vertinimas: kokie sprendimai siūlomi?

2021-03-22
Kilnojamojo turto vertinimas: kokie sprendimai siūlomi?

Turto vertinimas – viena labiausiai fizinius bei juridinius asmenis dominančių temų. Ypač daug klausimų sulaukiam apie kilnojamojo turto vertinimą. Nieko keista – didžioji dalis tiek fizinių, tiek juridinių asmenų turi daug ir įvairaus kilnojamojo turto, tad jo vertinimas tampa vienu aktualiausių klausimų. Tad ir kviečiame sužinoti daugiau apie kilnojamojo turto vertinimą bei šiam tikslui skirtus sprendimus:


• Transporto priemonių vertinimas

Jei norite įsigyti arba parduoti transporto priemonę už geriausią kainą, tai transporto priemonės rinkos vertė taps iš tiesų esminiu rodikliu. Automobilio rinkos vertės nustatymas garantuos, jog pardavėjas išvengs nuostolių arba papildomų rūpesčių, norėdamas parduoti savo automobilį, na, o štai, pirkėjas bus tikras, kad transporto priemonę įsigys už geriausią kainą.

• Gamybinių linijų vertinimas

Sulčių gamybos linija, knygų įrišimo gamybos linija, skaldos gamybos linija, padažų išpilstymo linija, tai – tik keli iš galimų variantų, kurių vertinimą pravartu atlikti tam, kad būtų užtikrinamas  gaminio pardavimas ar įsigijimas už geriausią kainą.

• Įrenginių vertinimas

Įvairiais atvejais (pirkimo – pardavimo, dovanojimo ir t.t.), pravartu atlikti ir įrenginių vertinimą. Belieka tik pridurti, kad tai padaryti nėra jau taip ir paprasta, kadangi viskas priklauso ne tik nuo to, kokios paskirties įrenginiai yra vertinami, bet ir nuo to, kokie yra jų gamybos metai, būklė, išdirbis ir t.t.

• Elektros linijų vertinimas

Planuojant objekto pardavimą, įstatinio kapitalo didinimą, o taip pat – ir kitus atvejus, kuriuos reglamentuoja įstatymai, būtina atlikti ir elektros linijų vertinimą, kurio metu yra vertinamos visos  fiziniam ar juridiniam asmeniui nuosavybės teise priklausančios elektros perdavimo bei aukštos įtampos linijos.

• Biologinis vertinimas

Tai – paslauga, kurios metu, yra įvertinami visi juridiniam ar fiziniam asmeniui priklausantys gyvūnai bei augalai. Nors tai nėra nauja paslauga, dėmesį verta atkreipti į tai, kad tai gali tapti geriausiu pasirinkimu dėl įvairių asmeninių priežasčių, o taip pat ir tuomet, kai tokį vertinimą nurodo atlikti teismas arba kitos institucijos.

Tad, kaip matyti, kilnojamojo turto vertinimas apima daug įvairių sprendimų, tokių, kaip transporto priemonių vertinimas, gamybinių linijų vertinimas, įrenginių vertinimas ir t.t.

 
Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.