Naujienos

Kokias paslaugas turėtų teikti sklandų laidotuvių organizavimą užtikrinantys laidojimo namai?

2024-07-02
Kokias paslaugas turėtų teikti sklandų laidotuvių organizavimą užtikrinantys laidojimo namai?

Laidotuvių organizavimas mirusio artimiesiems kelia labai didelį stresą. Todėl natūralu, kad šiais laikais visais laidotuvių organizavimo klausimais dažniausiai rūpinasi artimųjų pasirinkti laidojimo namai. Visgi, net ir tokią liūdną gyvenimo akimirką kartais nepavyksta išvengti nesklandumų ir įvairių nesusipratimų. Kartais žmonės pasirenka pirmus pasitaikiusius laidojimo namus, kuriuose tam tikros paslaugos nėra teikiamos. Tokiu atveju, mirusiojo artimieji susiduria su papildomais rūpesčiais ir problemomis, kurių ir taip sunkią gyvenimo akimirką tikrai norėtųsi išvengti. Norint išvengti tokių nesklandumų, iš anksto reikėtų pasidomėti tiek pasirinktų laidojimų namų reputacija, tiek jų teikiamų paslaugų spektru. Kokios laidojimo paslaugos yra pačios svarbiausios, kitaip tariant, kokias paslaugas turėtų teikti gerą reputaciją turintys, visus laidotuvių organizavimo klausimus į savo rankas galintys perimti laidojimo namai?

Šarvojimo paslaugos

Visada pasidomėkite, ar pasirinkti laidojimo namai teikia šarvojimo paslaugas, kitaip tariant, ar jie gali išnuomoti šarvojimo salę. Dažniausiai gerą reputaciją turinčios kompanijos savo klientams gali pasiūlyti ne vieną, o net kelias, skirtingose miesto dalyse esančias šarvojimo sales. Patogi šarvojimo salės vieta yra labai svarbus privalumas visiems apeigų dalyviams, todėl ieškant laidojimo namų, į tai tikrai reikėtų atsižvelgti.

Karstų, urnų ir laidojimo rūbų pasiūla

Patogu, jeigu pasirinktuose laidojimo namuose galima įsigyti ir visus laidotuvių atributus. Jeigu laidojimo paslaugas teikianti kompanija negali pasiūlyti karstų ar urnų, mirusiojo artimieji turės gaišti laiką ir skubiai ieškoti tokių svarbių dalykų kažkur kitur. Dažnai artimieji paskutinę minutę atsimena, kad jie neturi rūbų, kuriuos galėtų perduoti velionio aprengimo paslaugas teikiantiems žmonėms. Todėl visada reikėtų pasidomėti, ar laidojimo namuose galima įsigyti velionio aprengimui reikalingus drabužius – sukneles, sijonus, kostiumus, kaklaraiščius ir pan.

Duobkasiai ir karstų nešikai

Organizuojant laidotuves, tinkamų duobkasių pasirinkimui reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Visų pirma, reikėtų įsidėmėti, kad tokios laidojimo paslaugos nėra siūlomos visuose laidojimo namuose. Todėl norint išvengti papildomų rūpesčių, reikėtų pasirinkti įmonę, kuri gali pasiūlyti ir patikimus karstų nešikus, ir duobkasius. Antra – reikėtų pasidomėti, kokius darbus atlieka duobkasiai, nes praktikoje pasitaiko atvejų, kai duobkasiai atvyksta tik iškasti duobės. Tokie duobkasiai neatlieka papildomų darbų, tokių kaip paminklo patraukimas ar pan. Todėl tokius darbus turi atlikti patys apeigų dalyviai, o tai tikrai nėra patogu. Karsto nešimą kartais atlieka patys mirusiojo artimieji. Visgi, jeigu laidojimo namuose siūlomos ir karstų nešikų paslaugos, jomis pasinaudoti tikrai reikėtų. Tokiu atveju parenkamas panašus nešikų ūgis, palaikomas vienodas judėjimo tempas ir pan. Todėl karsto pernešimo ceremonija įgyvendinama oriau ir sklandžiau.

Įvairios transportavimo paslaugos

Visada reikėtų pasidomėti, ar įmonė, teikianti laidojimo paslaugas, gali pasiūlyti katafalko nuomą. To nepadarius ir įsitikinus, jog tokios laidojimo paslaugos nėra teikiamos, specifinio transporto skubiai reikės ieškoti patiems. Jeigu laidojimo namuose tokios paslaugos yra teikiamos, artimieji iš anksto gali sužinoti, kokio modelio katafalkai yra naudojami, kaip jie atrodo. Jeigu tokių paslaugų bus ieškoma paskutinę minutę skelbimuose, galima susidurti su nemaloniais siurprizais. Galima užsakyti labai prastos būklės, nereprezentatyviai atrodantį transportą arba dar blogiau, visai jo nesulaukti. Taip pat patogu, jeigu laidojimo paslaugas teikiančios įmonės gali pasirūpinti ir kunigo atvežimu į kapines ir parvežimu iš jų.

Ne tik šias, bet ir visas kitas įmanomas laidojimo paslaugas rasite Gedulas​​​​​​​ laidojimo namuose. Čia Jūsų laukia ir profesionali bei emociškai stipri komanda, kuri sunkią gyvenimo akimirką taps ne tik pasitikėjimo vertu laidotuvių organizavimo partneriu, bet ir nuoširdžią užuojautą reiškiančiu draugu.

 
Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.