Naujienos

Kokias procedūras apima burnos chirurgija?

2021-08-03
Kokias procedūras apima burnos chirurgija?

Atvejais, kai reikia danties traukimo, sinuso pakėlimo operacijos ar lūpos pasaitėlio plastikos, burnos chirurgija yra pirmasis pasirinkimas. Tai labai plati odontologijos sritis. Ji apima dantų ir kitų burnos ertmės patologijų (pavyzdžiui, liežuvio, seilių liaukų, burnos gleivinės, žandikaulių) diagnostiką ir chirurginį gydymą. Tai viena iš kompleksinio gydymo dalių, atliekant implantavimą, protezavimą, koreguojant netaisyklingą sąkandį, tiesinant dantis. Daugiau apie tai, kokias procedūras apima burnos chirurgija  – šiame straipsnyje.

 

Dantų šalinimas (traukimas)

 

Priežastys, kodėl reikia atlikti tokią procedūrą, gali būti įvairios: nepataisomi karieso (ėduonies) sukelti danties pažeidimai, dėl traumos atsiradę skilimai ir lūžiai, netaisyklingas sąkandis, aplinkinių audinių (pavyzdžiui, dantenų) ligos ir kita. Nepriklausomai nuo atvejo sunkumo, danties rovimas paprastai atliekamas taikant vietinį nuskausminimą. Burnos chirurgija apima prarastų nuolatinių, išdygusių protinių ir retinuotų (pilnai susiformavusių, tačiau neišdygusių) dantų šalinimą.

 

Sinuso pakėlimo operacija

 

Sinusai – tai tuščiavidurės ertmės veido kauluose. Kitaip jie dar vadinami ančiais. Pacientams, planuojantiems atlikti dantų implantaciją, ir kurių sinuso padėtis per žema, dažniausiai reikalinga jo pakėlimo operacija. Šios tikslas yra sukurti tokį žandikaulio keteros aukštį, kuris leistų sėkmingai atlikti implantaciją. Tokia operacija neskausminga, tačiau po jos reikia pakankamai ilgai laukti (6–9 mėn.), kol pridėtas kaulas apauga kraujagyslėmis ir tampa nuosavu. Kai kuriais atvejais implantai gali būti įsriegiami iš karto po sinuso pakėlimo operacijos.

 

Kaulo priauginimas (augmentacija)

 

Dar viena burnos chirurgijai priskiriama procedūra yra kaulo priauginimas (augmentacija). Dažniausiai jis atliekamas tuomet, kai norint panaudoti danties implantą nepakanka esamo žandikaulio kaulo. Išskiriami du tokios procedūros tipai pagal tai, kokios medžiagos naudojamos: dalis kaulo iš donorinės vietos arba dirbtiniai kaulo pakaitalai. Priauginimo metu taikoma vietinė nejautra. Tačiau, pacientui pageidaujant, gali būti papildomai naudojama ir gili sedacija – medikamentais sukeltas sąmonės slopinimas.

 

Lūpos pasaitėlio plastika

 

Lūpos pasaitėlis jungiasi su priekiniais dantimis ir viršutine lūpa. Jeigu išdygus iltiniams dantims jis natūraliai nepasislenka į viršų ir lieka tarp priekinių dantų, susidaro diastema – tarpas tarp priekinių dantų. Tokiu atveju arba prieš pradedant ortodontinį gydymą gali būti reikalinga lūpos pasaitėlio plastika. Jos metu pašalinamas tarp dantų esantis tarpas. Tiesa, jei vienas iš tėvų turi diastemą ir nenorima, kad ją turėtų vaikas, tokią operaciją galima atlikti pastarajam esant 8–9 metų amžiaus.

 

Ir tai dar ne visos procedūros, kurias apima burnos chirurgija. Kaip jau buvo užsiminta pradžioje, ši sritis – labai plati. Jeigu jums prireikė odontologų pagalbos, nedvejokite – pasirinkite patikimus šios srities specialistus ir tinkamai pasirūpinkite savo burnos sveikata. Odontologijos klinika Vilniuje yra vieta, kur galite gauti profesionalią pagalbą. Spustelėkite ant šios nuorodos https://ozoklinika.com/ ir raskite daugiau naudingos informacijos apie tai.

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.