Ketvirtadienis, gegužės 23 d.

Naujienos

Kviečiame dalyvauti! Lietuvoje vykdomas su demencija susijusių nuostatų tyrimas

2024-04-16
Kviečiame dalyvauti! Lietuvoje vykdomas su demencija susijusių nuostatų tyrimas

Asociacija „Demencija Lietuvoje“ ir pasaulinė organizacija „Alzheimer‘s Disease International“ vykdo su demencija susijusių nuostatų tyrimą. Numatoma, kad demencijos sindromo poveikis Lietuvai didės, sukeldamas socialinius, ekonominius ir socialinius iššūkius. Su demencija susijusių klausimų sprendimui didelę įtaką turi visuomenėje paplitusios su demencija susijusios nuostatos.  

Asociacijos „Demencija Lietuvoje“ prezidentė Ieva Petkutė pažymi, kad visuomenėje paplitusios su demencija susijusios nuostatos daro įvairiems su demencijos sindromu susijusiems aspektams, tarp kurių – demencijos rizikos mažinimas, asmens patirtys paciento kelionėje nuo demencijos sindromo įtarimo iki pagalbos ir paramos gavimo būklei progresuojant.

Apie poreikį daugiau diskutuoti demencijos tema vis drąsiau kalba demenciją turinčių asmenų artimieji. „Reikia, kad žmonės suprastų, kad nesmerktų to, ko nesupranti. Mes bijome atvirai prisipažinti, kad yra visokių ligų pasaulyje, išmokti bendruomeniškai gyventi...“ – dalinasi pasvalietė Vida Stokienė, globojanti vyrą, kuris serga Alzheimerio liga.

Lietuvos piliečius kviečiame dalyvauti su demencija susijusių nuostatų tyrime, kuris padės atskleisti visuomenėje paplitusias nuomones apie demenciją turinčius asmenis, jų priežiūrą ir teises.

Surinkti tyrimo duomenys bus apibendrinti ir pristatyti 2024 m. Pasaulinėje Alzheimerio ligos ataskaitoje šių metų rugsėjį, kai yra minimas Pasaulinis Alzheimerio ligos mėnuo. Lietuva pirmą kartą dalyvauja šiame pasauliniame su demencija susijusių nuostatų tyrime.

Daugiau informacijos apie tyrimą: https://demencijalietuvoje.org/poziuris-i-demencija/

Tyrimo anketa: https://lse.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_71FXXETjeLzzvzE

 
 

Daugiau informacijos – asociacija „Demencija Lietuvoje“


  
Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.