Ketvirtadienis, balandžio 18 d.

Naujienos

LIETUVOS MUZIEJŲ KELIAS PASIEKĖ MAŽĄJĄ LIETUVĄ

2019-07-22
LIETUVOS MUZIEJŲ KELIAS PASIEKĖ MAŽĄJĄ LIETUVĄ

2019 m. gegužės 17 d.  Nobelio premijos laureato Czesławo Miłoszo kultūros centre Šeteniuose (Kėdainių r.) startavęs  nacionalinio kultūros paveldo aktualinimo, kultūros ir meno sklaidos projektas Lietuvos muziejų kelias „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“  pasiekė Mažąją Lietuvą.

Lietuvos muziejų kelias liepos 22 – rugpjčio 11 dienomis kviečia apsilankyti Mažosios Lietuvos muziejuose ir galerijose. Trims savaitėms duris atveria ir lankytojus į šiai temai skirtus renginius, edukacines programas, parodas kviečia Kintų kultūros centras, Kuršių nerijos istorijos muziejus, Jono Gižo etnografinė sodyba, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Lietuvos jūrų muziejus, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus, Prano Domšaičio galerija Klaipėdoje, Šilutės Hugo Šojaus muziejus, Miniatiūrų muziejus Juodkrantėje.

Mažosios Lietuvos istorija ir kultūra užima išskirtinę vietą mūsų šalies gyventojų pasaulėžiūroje. Dažnam – tai didžiųjų Lietuvos vandenų kraštas, susijęs su vasaros atostogomis pajūryje ar prie Kuršių marių.  Lietuvos muziejų kelio „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“  projekto vykdytojai Mažojoje Lietuvoje siekia plėsti šį požiūrį ir  pristatydami Lietuvos jūrinį paveldą,  skatina puoselėti ir propaguoti jūrinę kultūrą ir tradicijas, ugdyti  jūrinį mentalitetą, atskeisti savo šalies kaip jūrinės valstybės ne tik geografine prasme, bet ir politikos, ekonomikos, kultūros lygmeniu svarbą.

Muziejuose lankytojų laukia dailininkų marinistų parodos, edukacinės vėtrungių gamybos ir istorijos programos, parodos aktualiomis ir nūdienai temomis („Gyventojų migracijos Kuršių nerijoje XX a. viduryje“, Kuršių nerijos istorijos muziejus), pasakojimai apie žvejo gyvenimą krante ir vandenyje („Žvejų šventė“, Lietuvos jūrų muziejus) ir, žinoma, laivai (Tradicinių istorinių laivų paradas „Dangės flotilė“, Lietuvos jūrų muziejus).

Šių metų  programos „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“ renginiuose Mažojoje Lietuvoje siekiama įvardyti ir aktualizuoti šio krašto vandenų kultūrinę atmintį. Dalis Lietuvos muziejų kelio programos sutampa su didžiausiu šio krašto vasaros įvykiu - Jūros švente, tad keliaudami į pajūrį ar prie marių,  savo atostogų tvarkaraščiuose pažymėkite ir Lietuvos muziejų kelio projekto „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“ renginius.  

Siunčiame Jums renginių Mažojoje Lietuvoje pirmosios dekados tvarkaraštį.                                                 

 

 

Atimiausi renginiai:

Liepos 22–rugpjūčio 11 d.

Kintų Vydūno kultūros centras

Kuršių g. 22, Kintai, Šilutės r., tel. (8 441) 47 379

Etnokultūrinė paroda „Kuršmarių vėtrungės – vėlukai“

Lankytojai apžiūrės atkurtas originalaus dydžio vėtrunges su skirtingais žvejų kaimų ženklais. Paroda iliustruota senaisiais vėtrungių piešiniais, kurie parengti pagal Hanso Woede’s (1902–1983) 1965 m. Vokietijoje išleistą knygą „Die Wimpel der Kurenkähne“ („Kuršmarių vėtrungės“). Ilgą laiką laikyta Kuršių marių vėtrungių gamybos vadovėliu, ši knyga 2016 m. išleista ir lietuvių kalba.

Paroda lankoma su muziejaus bilietu.

 

Liepos 22–rugpjūčio 11 d.

Kuršių nerijos istorijos muziejus

Pamario g. 53, Neringa, tel. (8 469) 52 260

Paroda „Gyventojų migracijos Kuršių nerijoje XX a. viduryje“

Migracijos tema šiandienos pasaulyje itin aktuali. Šį reiškinį skatina ne tik mobilus visuomenės gyvenimo būdas, bet ir socialinės, ekonominės sąlygos, smurtas ir kariniai konfliktai. Pastarosios aplinkybės paskatino surengti parodą, skirtą Antrojo pasaulinio karo ir pokario pabėgėlių ir naujakurių Kuršių nerijoje XX a. viduryje istorijai atspindėti. Joje bus galima išvysti retai viešojoje erdvėje eksponuojamas Lietuvos ir užsienio archyvų nuotraukas bei jas papildančius istorikų tekstus.

Paroda lankoma su muziejaus bilietu.

 

Liepos 22–rugpjūčio 11 d.

Jono Gižo etnografinė sodyba

Žvejų g. 13, Dreverna, Klaipėdos r., tel. (8 46) 32 61 73

Edukaciniai užsiėmimai „Mano vėtrungė“

Edukacinių užsiėmimų dalyviai galės pasidirbti pamario krašto vėtrungę, išklausyti pasakojimą apie vėtrungių reikšmę, žvejybą Kuršių mariose ir laivadirbystę, apsilankyti Jono Gižo etnografinės sodybos muziejuje. Sodybos kieme veiks fotostudija, kur edukacijos dalyviai galės pasimatuoti stilizuotus Mažosios Lietuvos krašto rūbus ir pasidaryti asmenukę.

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.