Naujienos

Mamos ir dukros pomėgis sendaikčiams tapo verslo idėja

2019-03-27
Mamos ir dukros pomėgis sendaikčiams tapo verslo idėja
Kauno rajone įsikūrusios studijos „Dekū“ įkūrėja Eglė Verpečinskaitė sako, kad lietuviai pamėgo savo šventes ir renginius papuošti senus laikus menančiomis dekoracijomis.

Ji prisimena, kad verslas prasidėjo nuo rankų darbo dekoracijų nuomos, kurių sąrašas pamažu pasipildė dekoracijomis paverstais sendaikčiais.

„Pradžioje mes gaminome rankų darbo dekoracijas. Laikui bėgant, nuomojamų dekoracijų sąrašą papildėme sendaikčiais. Mes, kartu su mama, kuri padeda studijos veikloje, visą laiką mėgome sendaikčius. Niekada neišmetėme senų močiutės ar prosenelės daiktų, o juos perdarėme ir pagaminome dekoracijas, kurios būtų patrauklios ir aktualios šiai dienai“, - teigia pašnekovė.

Mergina pabrėžia, kad sendaikčių prikėlimas antram gyvenimui svarbus ne tik dėl dekoro, tačiau taip pat ir dėl vartotojiškumo mažinimo. „Mes palaikome antrinio panaudojimo idėją, norime mažinti vartotojiškumą ir savo klientus įkvėpti pamėgti senus, nuostabias istorijas menančius daiktus. Didžiausią džiaugsmą sukelia senų ir nereikalingų daiktų prikėlimas antram gyvenimui“, - mintimis dalijosi Eglė.

Išskirtinės dekoracijos suteikia šventėms individualumo

Dekoracijos dalyvaudamos įvairiose šventėse, dažniausiai vestuvėse, gimtadieniuose ir krikštynose, suteikia šventei ypatingą, individualią, aplinką.

„Erdvei suteikia individualumo ir unikalumo, nes dažniausiai radiniai būna vienetiniai, tokie, kurių nerastum jokioje parduotuvėje. Ar tai būtų namai, ar šventės erdvė, apgalvotos ir gerai tarpusavyje suderintos detalės padeda išgryninti visą dekoravimo idėją. Taip pat, dekoras iš esmės gali atskleisti asmenines vertybes ir pomėgius“, - pastebi mergina.

Nepaisant to, kad lietuviai vis dar labiau linkę rinktis laiko patikrintus, klasikinius, dekorus savo šventėms studijos įkūrėja džiaugiasi, kad bendradarbiaujant su skirtingais švenčių dekoratoriais pavyksta atrasti vis daugiau užsakovų, kurių požiūris į šventę yra laisvesnis ir kurie siekia originalumo.

„Šiai dienai mūsų užsakovai atpažįsta mūsų stilistiką, žino ką ras tik pas mus. Labai džiaugiamės, kad visi labai teigiamai vertina mūsų turimas dekoracijas, nuomojasi jas ir siekia unikalumo savo šventėse“,- teigia studijos įkūrėja.

Eglė tikina, kad sunku išskirti vienos rūšies dekoracijas, kurias būtų galima įvardinti populiariausiomis, nes pasirinkimas dažniausiai priklauso nuo vyraujančių dekoravimo tendencijų ir pasirinkto šventės stiliaus.

„Mūsų vienos populiariausių dekoracijų – žalvarinių flamingų šeimyna, sapnų gaudyklės, perdarytos iš senovinių servetėlių. Dažnai pasirinkimas priklauso nuo šventės stilistikos: ar tai būtų boho, senovinė prabanga ar kita, tad vienos populiariausios dekoracijų rūšies negalėtume įvertinti. Pavyzdžiui, praėjusį sezoną dominavo boho stilistika, tad daugiau nuomavosi medines, pintas, macramé dekoracijas. Visad mylimas yra žalvaris, mažiau mėgiamos sidabrinės dekoracijos“,- tendencijas vardina pašnekovė.

Autentišką studijos interjerą sukurti padeda išskirtiniai daiktai

Pašnekovė išskiria daiktus, kurie yra mieliausi širdžiai ir kuriuos pasitelkiant siekiama išlaikyti ypatingą studijos atmosferą.

„Mylimiausia ir didžiausia yra žalvarinių dekoracijų kolekcija. Ją sudaro skirtingų dizainų žvakidės, vazelės, indai ir smulkūs aksesuarai. Taip pat turime autentišką ir labai seną pintą krėslą (emmanuelle chair). Savo švenčių studijoje esame surinkę 50 thonet kėdžių kolekciją.

Norime, kad mūsų švenčių studijoje tiek stalai, tiek kėdės būtų perdaryti arba atnaujinti. Taip siekiame sukurti autentišką studijos interjerą. Didžiausia mūsų studijos puošmena – senovinis fortepijonas, kurį nusipirkome iš skulptoriaus Juozo Kalinausko. Jis ilgus metus buvo skulptoriaus studijoje, užkeltas ant atresolės. Jį nukelti ir pargabenti padėjo 4 vyrai. Dabar šis gražuolis dalyvauja kiekvienoje šventėje ir fotosesijoje“,- džiaugiasi mergina.

Dekoracijos pasitelkiamos teminių renginių atmosferai kurti

Dekoracijų nuomos verslu mergina, kartu su mama, užsiima jau 5 metus. Per šį laiką išskirtinės dekoracijos spėjo sudalyvauti įvairiose šventėse bei buvo pasitelktos ne vieno žymaus vestuvių planuotojo ar švenčių dekoratoriaus. Nepaisant renginių gausos studijos įkūrėjai labiausiai įsimena šventės kurių metu užsakovai nebijo išskirtinių sprendimų.

„Mums įdomiausi tokie projektai, kuomet užsakovai nebijo eksperimentuoti, nepasiduoda ribojimams ar senoms nuostatoms. Tokios šventės pačios įsimintiniausios ir gražiausios. Vienas įdomesnių projektų, vestuvės Rumšiškių etnografiniame muziejaus kluone, kuomet buvo pasirinkta chic barn dekoravimo stilistika.

Vienas mėgstamiausių mūsų projektų, fotosesija inspiruota amerikiečių režisieriaus Wes Andersono filmų. Smagiausia – galimybė manipuliuoti tiek erdvės, tiek laiko suvokimu. Kurti neįprastus pasaulius, pasitelkiant netradicines dekoracijas, baldus ir kitus interjero aksesuarus“,- teigia Eglė Verpečinskaitė.

Neišsemiami sendaikčių lobynai – sendaikčių turgus

Pašnekovė teigia, kad sendaikčių atrasti nėra lengva, ypač siekiant sukurti konkrečių laikotarpių asortimentą. „Tikrai nėra lengva atrasti būtent tai, ko ieškai, pasiūla yra labai didelė, bet mūsų pasirinkimą lemia mūsų estetika. Mes nemėgstame itin prabangių, auksuotų, dekoratyvių sendaikčių, kurie įpareigotų užsakovus. Mes siekiame sukurti nuoseklų, stilistiškai panašų senovinių dekoracijų asortimentą. Labiausiai mėgstame praėjusio amžiaus vidurio ir šiek tiek vėlesnių laikų palikimą“,- teigia mergina.

Dalį daiktų parveža draugai ar pažįstami iš užsienio. Jų taip pat ieško sendaikčių turguose, parduotuvėlėse, antikvariatuose.

„Kiekvienais metais apsilankome Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“ vykstančiame sendaikčių turguje „Laiko ratu“, kuriame esame nusipirkę įdomių dekoracijų. Dėmesio vertų daiktų dažnai pavyksta rasti. Kadangi tai vienetiniai radiniai, norisi juos apsaugoti nuo sugadinimo ar sulaužymo, dėl to ne viską galime pasiūlyti nuomai. Tokius radinius norisi pasilikti sau ar papuošti kažkieno kito namus.

Kita svarbi problema – ne visi užsakovai gerbia dekoracijas. Su kiekvienu sezonu, pasigendame tam tikrų dekoracijų. Vienos dingsta, kitos būna nepataisomai sugadintos. Turiu svajonę – vykti į kelionę po sendaikčių turgus Europoje. Taip pat, ateityje turėti ir nuosavą sendaikčių parduotuvėlę, dėl to nuolat ieškome bendraminčių, kolegų, norinčių veikti išvien“, - sakė pašnekovė.

Verslosavaite.lt

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.