Ketvirtadienis, birželio 12 d.

Naujienos

Markizių medžiagos: kas svarbu renkantis ilgaamžiškumą, spalvą ir atsparumą oro sąlygoms?

2025-06-09
Markizių medžiagos: kas svarbu renkantis ilgaamžiškumą, spalvą ir atsparumą oro sąlygoms?

Markizės medžiagos pasirinkimas lemia gaminio ilgaamžiškumą bei komfortą naudojimo metu. Lauko sąlygomis (terasoje, balkone ar komercinėje erdvėje) audiniui tenka atlaikyti vėjo, lietaus ir stiprią saulę. Patyrę Brevo.lt specialistai pataria rinktis tokius audinius ir konstrukcijas, kurie užtikrintų aukštą vandens ir UV spindulių atsparumą, platų spalvų asortimentą bei lengvą priežiūrą. Dažniausiai terasų markizėms naudojamas poliesteris arba akrilas – šios medžiagos dėl savo ilgaamžiškumo ir UV atsparumo itin populiarios. Tinkama markizės medžiaga garantuoja, kad išsirinkus terasos markizę ji ilgai tarnaus be pašalinių problemų.

Akriliniai audiniai

Akrilo pluoštas – aukštos kokybės markizių audinių medžiaga, vertinama dėl puikaus ilgaamžiškumo ir spalvų ištvermės. Šie audiniai dažomi kokybiškais pigmentais, todėl saulėje praktiškai neblunka ir sulaiko kenksmingus ultravioletinius spindulius. Brevo klientai vertina, kad akrilinės markizės spalvos išlieka sodrios net po kelių sezonų. Akrilas taip pat yra natūraliai atsparus tempimo ir plyšimo apkrovoms bei drėgmei – tinkamai impregnuotas jis netgi atlaiko nedidelį lietų.

      Spalvų ištvermingumas: aukštos kokybės akriliniai dažai neblunka esant stipriai saulei. Dėl plačios spalvų ir raštų įvairovės akrilo markizės estetiškos ir galima derinti pagal aplinkos dizainą.

      Ilgaamžiškumas: akriliniai audiniai – patvaresni ir tarnauja ilgiau nei pigesni poliesteriniai sprendimai. Jie itin tinka lauko sąlygoms, nes yra atsparūs pelėsiui ir mažiau pūva esant drėgmėms.

      Privalumai: puiki UV apsauga bei spalvų ištvermingumas, patraukli spalvinė gama ir raštai, didesnis audinio storis. Trūkumas – aukštesnė kaina, bet investicija atsiperka ilga tarnavimo trukme.


Poliesterio audiniai

Poliesteris – populiarus ir ekonomiškas markizės audinio variantas. Šis sintetinės kilmės audinys natūraliai gerai atstumia vandenį, todėl gali atlaikyti trumpalaikį lietų bei drėgmę. Poliesteris pasižymi didele trinties (dilimui) atsparumo charakteristika, tad audinys ilgiau atlaiko mechaninius ištempimus ir nedeformuojasi. Tačiau poliesterio spalvos nepasižymi tokia pačia ištverme kaip akrilo: saulėje poliesterio audinys greičiau išblunka. Be papildomo UV filtru dengimo poliesteris silpniau saugo nuo intensyvių saulės spindulių ir audinio deformacijų.

      Privalumai: atsparus trinčiai ir laikinam lietui, pigesnis už akrilą, geras formos (svorio) stabilumas.

      Trūkumai: mažesnis spalvų ištvermingumas saulėje, laikui bėgant mažėja audinio stiprumas dėl UV poveikio. Rekomenduojama rinktis poliesterį su kokybiška impregnavimo danga arba UV filtru ilgesniam tarnavimo laikui.

Vandeniui atsparūs audiniai ir impregnavimas

Be natūralių audinių savybių, vandens atsparumas pasiekiamas papildomu impregnavimu arba specialiomis PVC dangomis. Paprastai akriliniai audiniai apdorojami plonų impregnantu sluoksniu (pavyzdžiui, Teflon ar Scotchgard), kuris suteikia apsaugą nuo lengvo lietaus. Tai reiškia, kad akrilas atlaikys smulkų pūslelį, bet nepraeis stipresnio lietaus atveju. Intensyvesnėms lauko sąlygoms rekomenduojama rinktis markizes su vandeniui atspariu audiniu arba PVC danga: tokių audinių vandens atsparumo rodiklis paprastai siekia 1000 mm ir daugiau, o tai praktiškai reiškia visišką nepralaidumą vandeniui. Tokiems audiniams būdinga ir gera oro pralaidumo savybė, todėl jie nekuria kondensato.

      Impregnavimo sluoksnis: pridedamas akrilinių audinių sluoksnis saugo nuo trumpalaikio lietaus.

      Specialios dangos: vandeniui atsparus audinys (pvz., PVC dengimas arba storas PU sluoksnis) neįsileidžia vandens net ir stipriausiu lyčiu.

      Praktiniai patarimai: jei naudojate markizę intensyviai lauke, rinkitės minimaliai impregnuotą arba PVC-dengtą audinį – taip ji bus tikrai atspari vandeniui. Pavyzdžiui, Brevo asortimente turime modelių su papildoma vandens nepralaidžia danga, užtikrinančia maksimalų atsparumą krituliams.


Markizės rėmo medžiagos

Be audinio, svarbi ir markizės konstrukcijos medžiaga. Dažniausiai naudojamas aliuminis arba plienas. Aliuminis – žymiai lengvesnis už plieną, todėl lengviau montuojamas, o natūralus oksido sluoksnis suteikia jam puikų rūdims atsparumą. Tokia konstrukcija lauke tarnauja be priekaištų – ji nebijo drėgmės. Tuo tarpu plienas – patikima ir labai tvirta medžiaga, tačiau be papildomo apsauginio miltelinio dažymo šlapioje aplinkoje gali rūdyti. Brevo inžinieriai pastebi, kad plieninius rėmus verta rinktis tada, kai reikia maksimalios tvirtumo, bet būtina periodiškai tikrinti apsaugos sluoksnį.

      Aliuminis: lengvas, atsparus korozijai ir ilgaamžis. Kasetinėse markizėse puikiai susidoroja su vėju ir drėgme.

      Plienas: sunkesnis ir tvirtesnis, bet reikalauja patikimo antikorozinio dengimo.

      Praktika: įprasta rinktis aliuminį dėl jo universalumo. Komercinėms konstrukcijoms tinka plieno rėmai su stipriu dažymu ar galvaniniu padengimu.


Spalvų ištvermingumas ir UV apsauga

Markizės audinio spalvų ištvermingumas labai priklauso nuo medžiagos kokybės ir UV filtrų buvimo. Aukštos kokybės akriliniai audiniai ne tik turi platų spalvų pasirinkimą, bet ir praktiškai neišblunka net intensyvioje saulėje. Akrilo pluoštas natūraliai blokuoja kenksmingus ultravioletinius spindulius, todėl tokie audiniai veikia kaip savaiminis UV filtras. Tuo tarpu pigesnis poliesteris yra jautresnis saulės poveikiui – be UV apsaugos lauke jis išblunka greičiau. Markizės su integruotu UV filtru dar labiau prailgina audinio gyvavimo laiką. Bet kuris Brevo markizių pardavėjas rekomenduos tikrinti, ar audinys turi UV apsaugos sertifikatą – tai garantija, kad spalvos nenusilies ir nebluks.

Priežiūra ir ilgaamžiškumo veiksniai

Nė viena markizė negali tarnauti be priežiūros – net ir kokybiškiausias audinys reikalauja dėmesio. Lengvas valymas – pagrindinė taisyklė. Specialistai pataria maždaug sezono pabaigoje arba pastebėjus nešvarumus nuplauti audinį šiltu muiluotu vandeniu ir minkštu šepečiu. Taip pašalinamos dulkės, pelėsis ir kitos dėmės. Po plovimo audinį reikia gerai nuplauti švariu vandeniu ir leisti pilnai išdžiūti. Tokia paprasta procedūra – ir markizė vėl tarsi nauja.

Taip pat itin svarbu prižiūrėti mechaniką ir metalines dalis: laiku sutepti judančius mazgus, patikrinti varžtus ir balansines spyruokles. Tokiu būdu konstrukcija liks standi, o audinys ties vyriavimo ašimi nesubraižys ir nenutrūks. Reguliari audinio priežiūra bei mechanizmų tepimas gali žymiai pratęsti markizės tarnavimo laiką. Be to, svarbu vengti statyti stovinčio vandens ant audinio – vanduo ilgą laiką ant markizės gali sukelti deformacijas ar pelėsius.




Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.