Antradienis, rugpjūčio 11 d.

Naujienos

Nuo ko labiausiai dėvisi padangos?

2019-09-04
Nuo ko labiausiai dėvisi padangos?
Žinoma, paprasčiausias atsakymas būtų toks – nuo važinėjimo. Na, taip, bet kodėl kaimynai, kurie vienu metu įsigijo vienodas padangas ir važinėja beveik tiek pat, naujos padangos vėl perkamos ne vienodu metu. Vienam laikas keisti po dviejų, o kitam – po penkių metų. Tam yra daugiau priežasčių nei nuvažiuotų kilometrų skaičius.

Pasidalinsime su jumis keliais patarimais, kaip tausoti padangas ir kodėl kitiems jos susidėvi greičiau. Taip pat papasakosime keletą patarimų, į ką atkreipti dėmesį perkant padangas.

Kodėl padangos gali susidėvėti per greitai?

Nors tam didelę įtaką turi tai, kiek dažnai ir kaip važiuojate, nė nepastebėsite kaip greitai sudėvėsite automobilio padangas, jeigu bus netvarkinga važiuoklė. Susidėvėję važiuoklės komponentai arba netinkamas ratų suvedimas ne tik suprastina automobilio valdymą, bet ir sudaro sąlygas ratams netinkamai pakrypti, kas priveda prie nusidėvėjusio padangų krašto.

Sekantis dalykas – netinkamas oro slėgis padangose. Kiekvienas automobilių gamintojas privalo ant automobilio surašyti rekomenduojamą padangų slėgį važiuojant vienam, su keleiviais, bagažu ir t.t. O taip yra todėl, kad nepakankamai pripūstos padangos įgauna formą, kur protektoriaus vidurinė dalis įdumba ir stipriai dėvisi jo šonai. Tuo tarpu per stipriai pripūstos padangos išsigaubia ir labiausiai dėvisi vidurinė protektoriaus dalis.

Negana to, padangos dėvisi jums jų net nenaudojant – protektorius išlieka toks pat, tačiau keičiasi padangos būklė. Tai ypač aktualu tiems, kurie padangas laiko lauko temperatūroje arba, dar blogiau – tiesioginėje saulėje. Nuo tokių aplinkybių trūnija ir kietėja guma, kas priveda prie prastesnio sukibimo bei išaugusios tikimybės susprogdinti padangą. Tada padanga nebetinka saugiam eksploatavimui.

Kaip išsirinkti padangas?

Artėjant šaltajam metų sezonui, dažnam vairuotojui reikalingos naujos žieminės padangos. Todėl svarbu atsiminti keletą rekomendacijų, kurios padės priimti tinkamiausią sprendimą:

  • Atkreipkite dėmesį į automobilio gamintojo rekomenduojamą padangų dydį
  • Pirkdami naujas padangas įsitikinkite, kad jos pagamintos ne seniau nei prieš 2-3 metus
  • Dygliuotas padangas rinkitės tik tuo atveju, jeigu dažniausiai važinėjate nevalytais keliais
  • Atkreipkite dėmesį į greičio ir apkrovos indeksus

Naujos padangos visada suteiks aukščiausios kokybės saugumą ir vairavimo malonumą. Kviečiame apsilankyti internetinėje parduotuvėje www.senukai.lt ir sužinoti apie šiandien siūlomas padangas daugiau.

Straipsnyje panaudotos Shutterstock ir Pixabay nuotraukos

Užs. nr. 20190904-01

Verslosavaite.lt

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.