Naujienos

Per dvejus metus – 300-tūkstantasis mobiliojo elektroninio parašo naudotojas

2020-08-18
Per dvejus metus – 300-tūkstantasis mobiliojo elektroninio parašo naudotojas

Per dvejus metus – 300-tūkstantasis mobiliojo elektroninio parašo naudotojas

Lietuvoje teikiama mobiliojo elektrinio parašo (m. parašas) paslauga jau naudojasi 300 tūkst. šalies gyventojų. Šią paslaugą sukūrė ir Lietuvoje 2018 m. gegužę pasiūlė bendrovė „SK ID Solutions“, o savo klientams ją teikia trys mobiliojo ryšio operatoriai – „Bitė“, „Tele2“ ir „Telia“.

M. parašo populiarumo spartus augimas paaiškinamas tuo, kad juo paprasta ir patogu naudotis, jis saugus ir taupo laiką. Tereikia turėti mobilųjį telefoną ir būnant bet kur galima pasirašyti dokumentus, saugiai prisijungti prie finansų ir kitų institucijų tinklapių bei įvairių internetinių sistemų naudojant vien tik asmeniui žinomą PIN kodą. Be to, kvalifikuotu m. parašu pasirašytas dokumentas Europos Sąjungoje turi tokią pat juridinę galią kaip pasirašytas ranka. „SK ID Solutions“ m. parašo paslaugą savo klientams identifikuoti Lietuvoje ir Estijoje naudoja daugiau kaip 600 įvairių paslaugų teikėjų.

„COVID-19 pandemija ir su ja susiję įvykiai parodė, kad e. tapatybės autentifikavimo ir m. parašo įrankiai yra ypač naudingi, kad pasitelkus juos galima saugiai internete prisijungti prie savo banko ar kitos institucijos tinklapio, net užpildyti paskolos sutartį ir ją pateikti, prisijungti prie viešųjų e. paslaugų. Pastaruoju metu m. parašo vartotojai per mėnesį atlieka daugiau kaip 6 mln. transakcijų“, – pasakoja Viktoras Kamarevcevas, „SK ID Solutions“ verslo vadovas Lietuvoje.

Daugiausia žmonių Lietuvoje m. parašu pradėjo naudotis vos tik pasiūlius šią paslaugą 2018 m., pernai jų pagausėjo 90 tūkst., o šiemet, praėjus kiek daugiau nei dviem metam, – jų jau daugiau kaip 300 tūkst.

„Ypač didelį vartotojų susidomėjimą mobiliojo parašo paslauga matėme karantino pradžioje. Panašu, kad, pasauliui išgyvenant didžiausią darbo nuotoliniu būdu eksperimentą istorijoje, žmonės ėmė intensyviau ieškoti ir patogių būdų pasirašyti svarbius dokumentus neišeinant iš namų. Tuomet ir toliau greitai teikėme tokią galimybę savo klientams bei tokiu būdu padėjome karantino iššūkį įveikti lengviau – be mobiliojo parašo kai kurių mūsų klientų veikla pandemijos metu būtų buvusi visiškai paralyžiuota. Tikėtina, kad nuotoliniam darbui ir toliau populiarėjant, o galimybėms per atstumą atlikti svarbias užduotis augant, m. parašas bus vis svarbesnis – tikime, kad ką tik pasiektas vartotojų skaičius ir toliau sparčiai augs“, – sako Paulius Kudarauskas, „Bitės“ internetinių produktų vystymo vadovas.

„Džiaugiamės sparčiai augančiu m. parašo naudotojų skaičiumi Lietuvoje ir tuo, kad beveik pusė visų vartotojų yra mūsų tinkle. M. parašo poreikis, ypač COVID-19 pandemijos metu, klientams suteikia galimybę būtiniausias elektronines paslaugas patogiai pasiekti nuotoliniu būdu, neišeinant iš namų“, – teigia Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

„Nemaža dalis gyventojų ir įmonių jau nebeįsivaizduoja savo kasdienybės be mobiliojo parašo – šis „išradimas“ palengvino ir supaprastino finansines operacijas, apsipirkimą internetu ir kitus procesus, užtikrino didesnį saugumą, paspartino viešųjų paslaugų skaitmeninimą. Tiesa, šios paslaugos vartotojų Lietuvoje galėtų būti dar daugiau, todėl labai svarbu, kad tiek verslas, tiek valstybinės institucijos toliau adaptuotų ir pritaikytų kvalifikuotus elektroninio parašo sprendimus įvairiose srityse. Artimiausioje ateityje „Telia“ taip pat kurs daugiau mobiliojo parašo panaudojimo kanalų savo klientams, kad šios paslaugos vertė būtų dar didesnė“, – sako Daniel Karpovič, „Telia“ verslo klientų vadovas.

Bendrovė „SK ID Solutions“ yra ES valstybių narių patikimuose sąrašuose, specializuojasi tarptautiniuose e-tapatybės sprendimuose. Tai Estijos valstybės partnerė, išduodanti nacionalinių identifikacijos dokumentų sertifikatus. „SK ID Solutions“ aptarnauja beveik 1 000 finansų, sveikatos priežiūros, švietimo ir įvairių kitų privačių ir viešojo sektoriaus organizacijų el. paslaugų. Bendrovė Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse taip pat siūlo tapatybės patvirtinimo įrankius internete, el. spaudų, el. laiko žymų, tachografų sertifikatų paslaugas. Daugiau informacijos skidsolutions.eu/en.

Papildoma informacija:
Viktoras Kamarevcevas, „SK ID Solutions“ verslo vadovas Lietuvoje,
tel. +370 617 81304, el. paštas Viktoras.Kamarevcevas@skidsolutions.eu

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.