Naujienos

Petras Masiulis: įvairovė įmonėje naudinga abiem pusėms – ir verslui, ir darbuotojams

2021-09-20
Petras Masiulis: įvairovė įmonėje naudinga abiem pusėms – ir verslui, ir darbuotojams

Lygių galimybių užtikrinimas versle ir įvairovė darbuotojų komandose – yra tiesiogiai susiję su įmonės sėkme. Tai įrodo ne tik moksliniai tyrimai, bet ir lyderiaujančių bendrovių praktika.

Pasak Petro Masiulio, „Tele2“ generalinio direktoriaus Lietuvai ir Baltijos šalims, nors vis dar egzistuoja profesinių sričių, kurios yra stereotipiškai vertinamos kaip vyriškos, situacija keičiasi.

„Viena iš tokių sričių – informacinių technologijų sfera. Ypač senesnių įmonių – jų IT skyriuose daugiausiai dirba vyrai. Tačiau, kai mūsų įmonė prisidėjo prie projekto, skirto mokyti Lietuvos regionų vaikus programuoti, paaiškėjo, kad lytis neturi jokios įtakos rezultatams. Mergaitėms programuoti sekėsi taip pat gerai ar net geriau. Tai reiškia, kad sėkmė priklauso tik nuo sugebėjimų ir talento“, – sakė P. Masiulis.

Tam, kad neva tik vyrams priklausančiose srityse lyčių disbalansas pasikeistų, reikia ir pačių moterų ryžto išbandyti jose savo jėgas.

„Pavyzdžiui, anksčiau Goldman Sachs“ investuoti į akcijas ir vertybinius popierius dažniau samdė vyrus. Tačiau jų pačių užsakyti tyrimai vėliau parodė, kad moterims tai daryti sekasi geriau, o jų sandoriai yra pelningesni. Taigi, šiandien šis investicijų bankas rengia moterims skirtas mokymo programas ir skatina įvairovę savo komandose plačiąja prasme“, – teigė P. Masiulis.

Samdyti talentą, o ne lytį

Žmonių įvairovė versle finansiškai apsimoka, o tai įrodo ir „Tele2“ sėkmės istorija.

„Kai 2003-aisiais pradėjau dirbti „Tele2“, buvome mažiausias operatorius, teturintis 12 proc. klientų dalį. Maža to, net 80 proc. jų ketino atsisakyti mūsų paslaugų. Tačiau tai pasikeitė – šiandien turime didžiausią mobiliojo ryšio rinkos dalį, o klientams siūlome vienas mažiausių paslaugų kainų. To pasiekti būtų buvę neįmanoma, jei mūsų įmonėje būtų žmonių, kurie jaustų diskriminaciją, nepagarbą, nesijaustų girdimi ar vertinami“, – teigė P. Masiulis.

Įmonės vadovas įsitikinęs, kad tuomet, kai įvairovė komandoje tampa įmonės kultūros dalimi, sukuriama geriausia aplinka unikalioms idėjoms atsirasti, didėja darbuotojų motyvacija.

„Kai samdome darbuotoją, atsižvelgiame į jo talentą, o ne lytį ar kitą  tapatybę. Mums svarbi jo profesinė praeitis ir tai, ko jis gali pasiekti ateityje. Savo įmonę suvokiame ne kaip marketingo, produktų, finansų ar kitus skyrius, bet kaip grupę atskirų talentų. Kiekvienas jų – tarsi maža įmonė. Ir ji kiekviena turi būti savu būdu pelninga, galinti dirbti ir priimti sprendimus nepriklausomai“, – sakė P. Masiulis.

Auksinė taisyklė galioja ir versle

Sėkmę garantuoja visiems žinoma taisyklė – elkis su kitu taip, kaip norėtumei, kad būtų elgiamasi su tavimi. Anot įmonės vadovo, lygybę įmonėje ir komandose labiausiai užtikrina bendra teisingumo, įvertinimo ir įtraukimo atmosfera. Tačiau svarbios ir taisyklės.

„Vieni jų laikosi širdimi, kiti protu. Todėl turime įvairovės mokymus, kuriuose paaiškiname, kodėl įvairovė ir lygybės užtikrinimas yra svarbus. Taip pat turime labai griežtą elgesio kodeksą, galiojantį visiems darbuotojams be išimčių,“ – dalijosi P. Masiulis.

Apie kodekso pažeidimus darbuotojai gali pranešti naudodamiesi anonimine sistema.Kartais žmonės daro klaidų, net daug patirties turintys vadovai jų daro. Todėl tokia sistema yra labai naudinga, nes galime gauti informaciją, kol problema dar neįsisenėjo. Taigi mūsų įmonės vertybės yra perduodamos dvejopai: ir aiškinimo būdu, ir labai formaliu procesu,“, – sakė P. Masiulis.

Iki 2023-ųjų – 50 proc. moterų vadovių

Pasitikrinti, kaip realiai įmonėje yra užtikrinama lygybė padeda darbuotojų apklausos ir tyrimai: „Neseniai atlikome „Lygių galimybių liniuotės“ matavimus – mūsų įmonė surinko vieną aukščiausių balų šalyje – 9,2 iš 10. Tačiau tobulėti dar tikrai yra kur“.

Pasak P. Masiulio, didžiausias iššūkis – išlyginti lyčių balansą vadovų komandoje. Nors bendrai įmonėje daugumą darbuotojų sudaro moterys, tačiau jų dalis vadovų gretose yra per maža.

„Esame išsikėlę tikslą, kad iki 2023-ųjų pasiektume lyčių lygybę visuose darbuotojų lygiuose. Tačiau tai nėra paprasta – negalime tiesiog perduoti darbo vietų tik dėl formalumo. Tai būtų neteisinga abiejų pusių atžvilgiu. Žmogus turi būti pasamdytas dėl savo sugebėjimų, o ne dėl lyties. Todėl šia kryptimi dirbame jau dabar ir tikiu, kad mums pavyks“, – sakė P. Masiulis.

 

Daugiau informacijos:

Asta Buitkutė

„Tele2“ atstovė ryšiams su visuomene

M +370 668 00 467

@ asta.buitkute@tele2.com

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.