Naujienos

Plati acto nauda sveikatai ir buityje

2021-10-11
Plati acto nauda sveikatai ir buityje

Puikios acto savybės yra mums ne kokia tais naujiena. Dažnai actą galima pasitelkti ir buityje, todėl susidaro net dviguba jo nauda ir panaudojimo galimybės. Actas efektyviai padeda kovoti su padidėjusiu cholesterolio kiekiu kraujyje bei kontroliuoja cukraus kiekį, todėl organizme yra išlaikomas balansas. Taip pat actas gerina virškinimą ir padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų.

Kokia acto nauda sveikatai?

Ryškiausios acto savybės atsiskleidžia gerinant kraujotaką. Ypač obuolių actas prisideda prie šio gerinimo kokybės. Kiekvieną dieną gerkite po dvi stiklines obuolių acto ir vandens tirpalą, kuris padės nuolat aktyvinti jūsų kraujo tekėjimą. Šis gėrimas gali padėti kovoti su menstruacijų skausmais bei yra naudingas tiems, kas serga kraujuojančiu hemorojumi. Net jeigu ir turite kraujuojančių žaizdų, obuolių acto pagalba galite paspartinti jų gijimo procesą. Taip pat obuolių actas ir vandens mišinys padeda ir tiems, kuriems nuolat teka kraujas iš nosies ertmės.

Žinoma, jeigu norite neatrastų skonių maisto racione, išties sveikatai yra naudingas raudonojo vyno actas, kurio sudėtyje yra gausu antioksidantų bei vitaminų.

Jeigu turite problemų su žarnynu, actas jums gali padėti. Apsinuodijimas maistu yra vienas iš nemaloniausių reiškinių. Tam, kad jį palengvinti, kas dvi valandas išgerkite virinto vandens, kuriame yra šaukštelis obuolių acto. Obuolių actas aktyviai veikia norint įveikti užkietėjusius vidurius - rekomenduojama pavalgius gerti stiklinę vandens, o kartu su juo ir du šaukštelius acto. Taip pat sakoma, kad obuolių actas padeda apsaugoti žarnyną nuo įvairiausių infekcijų - palaiko sveiką organizmo mikroflorą, naikina bakterijas, kurios skatina puvimą.

Acto nauda išoriškiems reiškiniams

Acto mišinys kartu su česnako sultimis gali padėti įveikti ilgai negyjančias žaizdas. Taip pat actas padeda kovoti su nagų grybeliu (užtenka nagus ištepti actu ir palaikyti per naktį). Jeigu jus erzina strazdanų gausa, norint jų sumažinti actą sumaišykite su baziliku, o šį mišinį tepkite ant tų vietų, kur norite pašalinti strazdanas.

Turint aukštą spaudimą rekomenduojama ant pėdų dėti skudurėlius, kurie yra išmirkyti acte, o kankinant anginai - ant kaklo padėkite kompresą, kurį sudaro acto, medaus ir druskos mišinys.

Jeigu turite silpnus ir lūžinėjančius plaukus, actas jums gali padėti! Išsiplovę galvą, pamėginkite plaukus perskalauti su obuolių actu. Jūsų plaukai turėtų įgauti žvilgesio ir tapti žymiai labiau gyvybingesni. Taip pat actas padeda pašviesinti plaukus, tai jeigu svajojate apie šviesias sruogas, plaukus skalaukite actu kelis kartus per savaitę. Actas gelbsti ir nuo plaukų slinkimo, todėl vertėtų pagalvoti apie šią priemonę!

Celiulitas yra viena iš dažniausių problemų. Su juo kovoti gali padėti obuolių actas - actą ir vandenį sumaišykite lygiomis dalimis ir ištepkite tas vietas, kurios yra problematiškos. Šias vietas apvyniokite maistine plėvele. Jeigu galite, apsiklokite šilta antklode, kad tos vietos imtų labiau prakaituoti. Taip išbūkite apie vieną valandą, o tos vietos, kurios buvo išteptos - nuplaukite vandeniu. Šį kompresą galima kartoti 2 - 3 kartus per savaitę.

Acto pagalba buityje

Nors ir actas dažnai akcentuojamas grožio, sveikatos arba maisto industrijoje, šis preparatas atneša ir didžiulę naudą buities darbuose. Acto pagalba galima:

      išvalyti arbatinuką nuo kalkių

      atsikratyti skruzdėlių - acto ir vandens tirpalą (šio turi būti po lygiai) užpilkite ant tų vietų, kuriuose yra skruzdžių buveinė

      pašalinti nešvarumus esančius vandens nutekėjimo angoje

      valyti langus - lygiomis dalimis vandenį praskieskite su actu ir naudokite jį kaip purškiklį stiklo (plastmasės) gaminiams valyti.

 

Ieškantiems kokybiško ekologiško acto rekomenduotina apsilankyti internetinėje svetainėje NoSugar, kur rasite ir daugiau ekologiškų produktų maisto gaminimui bei užkandžiavimui.

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.