Naujienos

„PowerUp!“ konkurso finalai vyks nuotoliniu būdu

2020-04-14
„PowerUp!“ konkurso finalai vyks nuotoliniu būdu
Europos Sąjungos tvariosios energetikos inovacijų skatinimo tinklas „EIT InnoEnergy“ nusprendė tęsti verslo skatinimo ir plėtros programą „PowerUp! Challenge“.

Energetikos inovacijas kuriančių perspektyvių startuolių, sparčiai augančių bendrovių (angl. scale-ups) bei mažų ir vidutinių įmonių Vidurio ir Rytų Europoje ieškantis konkursas bus rengiamas nuotoliniu būdu – Lietuvoje finalas vyks balandžio 23 d.

Norą dalyvauti konkurse šiemet išreiškė rekordinis iššūkio dalyvių skaičius – 425 ankstyvosios stadijos įmonės iš 24 Vidurio ir Rytų Europos valstybių, tarp jų ir 26 iš Lietuvos. Paraiškas įmonės turėjo pateikti iki kovo 10 d.

„Rekordinis paraiškų skaičius bei nepalankios ekonominės raidos prognozės rodo, kad inovacijas kuriančioms bendrovėms parama šiuo metu reikalinga kaip niekada anksčiau. Pirmiausia tam, kad jos galėtų stabilizuoti veiklą ir toliau augti“, – sako Kęstutis Morkūnas, „InnoEnergy“ atstovybės Lietuvoje vadovas.

Programa „PowerUp! Challenge“ suteikia galimybę inovatyviems startuoliams ir įmonėms pritraukti milijonines investicijas bei prisijungti prie „EIT InnoEnergy“ žinių ir kompetencijų tinklo. Prisijungusios tokios įmonės gali gauti paramą ir palaikymą įvairiems verslo vystymo etapams, kaip antai, produktų tobulinimui, vystymui, bandomiesiems projektams, komercinimo strategijoms, įvedimui į tarptautinę rinką, plėtrai ir tolimesnėms finansavimo galimybėms.

Iš pateiktų paraiškų net 360 startuolių šiemet galės varžytis dėl nacionalinio Metų Startuolio apdovanojimo, Lietuvoje rungsis 7 komandos. Dėl šio titulo besivaržančios komandos taip pat pretenduos į piniginius prizus, kurių vertė siekia net 65 000 eurų, bei kitus vertingus apdovanojimus iš konkurso partnerių, tokių kaip „Amazon Web Services“, „Revolut“ ar „SpeedUp Group“.

„Suvokdami situaciją – visų Europos sienų uždarymą, siekiant užkirsti kelią COVID-19 viruso plitimui, – priėmėme vienintelį šiuo metu galimą sprendimą, suteikusį galimybę tęsti „PowerUp!” konkursą. Nusprendėme užsibrėžto tikslo siekti saugiai bei atsakingai – nuotoliniu būdu. Norime ir toliau remti novatoriškas įmones, kad padėtume joms išgyventi, vystytis ir klestėti tuo metu, kai ekonomikos prognozės yra gana niūrios. Dėl susiklosčiusios situacijos rinkose mažėja galimybių ir išteklių, vis dėlto mes, Europos Inovacijų ir Technologijų institutas, ir toliau teikiame paramą inovatyviems verslams – finansine pagalba, praktine patirtimi ir vertingomis partnerystėmis“, – teigia Jakub‘as Miler‘is, „InnoEnergy Central Europe“ generalinis direktorius.

Atrankos procesas ir konkurso finalai šalyse vyks nuotoliniu būdu nuo balandžio pradžios iki gegužės pabaigos. Nacionalinis finalas Lietuvoje vyks balandžio 23 d. – daugiau informacijos apie renginį paskelbsime jau netrukus. Tarptautinis Didysis finalas įvyks birželio 3-ąją, Krokuvoje.

Verslosavaite.lt

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.