Naujienos

Proteinas– kas tai ir kam jis reikalingas?

2022-11-07
Proteinas– kas tai ir kam jis reikalingas?

Baltymai – tai makroelementas, kuris yra būtinas raumeninio audinio „statybai“. Todėl visiems sportininkams, kurie atiduoda visą save sporto salėje, tai yra vienas svarbiausių dalykų, kurį jie turi gauti su maistu arba produktais sportui. Vienas iš tokių produktų – tai proteino milteliai, iš kurių suplakamas kokteilis ir vartojamas įvairiu dienos metu.

Šiame straipsnyje pasiaiškinsime, kas yra proteino papildai (nuoroda: https://sportuojantys.lt/proteinas/), kokia jų nauda raumenų auginimo procese ir ar jų kaina, kurią sumokame internetinėse parduotuvėse, yra adekvati gaunamai kokybei.

Proteinas – kas tai ir kokia jo nauda?

Proteinas sportui buvo išrastas kaip pieno produktų (dažniausiai sūrių) šalutinis produktas. Produktas gaminamas iš pieno išrūgų („whey protein“). Sportuojantys jį naudoja raumenų auginimo procese. Raumeninis audinys auga ne tuomet, kaip treniruojamės salėje, o tada, kai ilsimės po fizinio krūvio, miegame. Būtent tada vyksta atsistatymo procesai ir baltymai, kuriuos suvartojome, perkeliami į raumenines skaidulas. Taip jos yra atstatomos, sumažėjas skausmas ir užgydomi įplyšimai, atsiradę per fizinio krūvio veiklą. Kai šie audinio sužalojimai užgydomi, tuomet atauga papildomas sluoksnis, kuris būna šiek tiek stipresnis ir didesnis, nei buvo. Taip ir įvyksta raumenų augimas. Baltyminis kokteilis yra tik būdas patogiau suvartoti šį makroelementą.

Proteino miltelių vartojimas

Neretai nėra lengva surinkti reikia baltymų kiekį valgant tik maisto produktus. Kita problema yra ta, kad ne visi turi laiko pasigaminti įvairiems patiekalams. Tokiu atveju padėti gali baltymų milteliai. Įsidėjus juos į gertuvę ir užpylus apie 250-500 ml vandens ar pieno, sumaišomas kokteilis, kurį vartoti galima prieš treniruotės arba iškart po jos. Per laisvą nuo sporto dieną, galite išplakti šį gėrimą ir išgerti bet kuriuo metu dieną, tarp valgių.

Proteino kaina – ar verta pirkti?

Baltyminiai papildai kaina pastaruoju metu nustebino ne vieną. Nors brango dauguma produktų sportui, tačiau šis papildas brango bene labiausiai. Kaip ir minėjome, jis gaminamas iš pieno išrūgų („whey“), todėl ir pabrango kartu su šios pramonės šakos prekėmis. Proteino izoliatas kaina yra žymiai brangesnis nei įprastas, kadangi šiam sporto papildui pagaminti reikalinga aukštesnė technologija. Naudojant jas, vyksta išrūgų išvalymas nuo nereikalingų medžiagų – riebalų, angliavandenių, kurių didžioji dalis cukrus ir kt. Visa tai reikalauja daug elektros bei žmogiškųjų išteklių, todėl nenuostabu, kad maisto papildai internetu yra brangesni nei bet kada anksčiau.

Apibendrinimas

Pabaigai, išsiaiškinome, kas tai yra proteinas, kokia kaina yra sumokama už jį, kokie sportininkai jį vartoja. Tiesą sakant, auginant raumenis, tai yra bene geriausi ir kokybiškiausi maisto papildai sportui, kuriuo galima įsigyti internetinėje parduotuvėje Sportuojantys.lt. Tad atraskite tai, kas tinka būtent jums, auginkite raumenis, atsistatykite ir treniruotėse atraskite malonumą su šiomis prekėmis ar be jų. 

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.