Naujienos

Refinansavimas: puiki išeitis, tačiau taip pat reikia atsakingai vertinti ir tam tikras sąlygas

2021-02-22
Refinansavimas: puiki išeitis, tačiau taip pat reikia atsakingai vertinti ir tam tikras sąlygas

Finansai – viena svarbiausių sričių mūsų gyvenime. Ir, nesunku pastebėti, kad jeigu norime sėkmingai įgyvendinti įvairius sumanymus, susijusius su gyvenimo kokybės gerinimu, tokiu atveju turime ypač atsakingai priimti finansinius sprendimus. Vienu iš sprendimų neretai tampa ir paskolos. Tačiau dėl tam tikrų aplinkybių, situacija kartais keičiasi, todėl nutinka taip, kad net vieno įsipareigojimo padengimas sukelia sunkumų, taigi neretai susidaro ir įvairaus dydžio skolos, o asmuo patenka į skolininkų sąrašus.  Nereikia ir sakyti – įvardintos situacijos yra tokios, iš kurių norėtųsi kuo greičiau išbristi. Tačiau, ar taip ir nutiks, nemaža dalimi priklausys tik nuo paties asmens priimamų sprendimų. Vienu iš jų gali tapti ir sprendimas refinansuoti turimas paskolas. Tokiu atveju, galima supaprastinti paskolų grąžinimo sąlygas, t.y., padaryti jas palankesnėmis sau, o tinkamai įvykdžius visus reikalavimus, būti išbrauktam iš skolininkų sąrašų. Taigi, apibendrinant belieka tik pridurti, kad paskolos refinansavimas yra ypač geras sprendimas, tačiau yra vienas, bet. Kiekvienas, norintis refinansuoti turimas paskolas pirmiausia išgirs patarimą: pasidomėk refinansavimu plačiau. O tai padarius, netruks paaiškėti, kad yra ne tik daug šios paslaugos teikėjų, bet ir svarbu ypač atsakingai įvertinti tam tikrus momentus. Kokius?

Ypač atsakingai išnagrinėkite jau turimos paskolos sutarties sąlygas

Vienas dalykų, kurį reikėtų padaryti pirmiausia, tai – labai atsakingai išnagrinėti jau turimos paskolos sutarties sąlygas. Tai svarbu todėl, kad nors pagal šiuo metu veikiančius įstatymus, kredito bendrovės ir neturi teisės savo klientas uždrausti pereiti į kitas paskolas teikiančias įstaigas, tačiau dėmesį verta atkreipti, kad sutartyje gali būti nurodytas paskolos nutraukimo arba perkėlimo mokestis. Tad labai svarbu išsiaiškinti, koks mokestis būtų taikomas, ir, kokios išlaidos jūsų laukia, o taip pat – svarbu surasti atsakymą į klausimą, ar refinansavimo nauda iš liks ir bus jaučiama ir tuomet, kai atskaičiuosite visus būsimus mokesčius.

Atsakingai įvertinkite ir naujai sudaromos refinansavimo sutarties sąlygas

Kad sprendimas refinansuoti jau turimas paskolas galėtų tapti geriausia išeitimi, kuri palengvins jūsų gyvenimą, tuo neabejojama, tačiau taip pat svarbu ypač atsakingai įvertinti ir naujos sutarties sąlygas: ar jos jums iš tiesų priimtinos ir jų laikantis bus galima pasiekti norimus rezultatus? Taip pat svarbu patikrinti, ar jūsų lauks kokie nors nauji papildomi mokesčiai. Ir, jeigu taip, tokiu atveju, pasverkite, ar refinansavimo nauda bus jaučiama ir tuo atveju, kai sumokėsite laukiančias išlaidas.

Taigi, apibendrinant belieka tik pastebėti, kad paskolos refinansavimas iš tiesų gali tapti itin puikiu sprendimu, tačiau prieš tai reikėtų atsakingai įvertinti ir tam tikras detales, pavyzdžiui, pasidomėti, ar nėra paskolos nutraukimo arba perkėlimo mokesčių, o taip pat – ar nelaukia mokesčiai, sudarius refinansavimo sutartį, Jei tokie mokesčiai laukia, tokiu atveju, svarbu ypač atsakingai pasverti, ar refinansavimo naudą jausite ir tuo atveju, kai sumokėsite šiuos mokesčius.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad, prieš priimant galutinį sprendimą dėl paskolos refinansavimo, reikėtų kreiptis į kredito įstaigą, su kuria šiuo metu esate sudarę paskolos sutartį bei pasidomėti, ar tikrai neįmanomos palankesnės sąlygos.

 
Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.