Naujienos

Štai, ką turėtumėte žinoti apie rankšluosčius

2024-05-13
Štai, ką turėtumėte žinoti apie rankšluosčius

Kiekviename vonios kambaryje galima rasti rankšluosčių – tai yra neatskiriama asmeninės higienos dalis. Visada verta investuoti į kokybiškus rankšluosčius, nes aukštos kokybės gaminys nenusidėvės ir išliks purus net po daugelio skalbimų. Be to, jie greitai džiūsta, todėl juose nesidaugina bakterijos (tai ypač svarbu jautrios odos savininkams).

Bet kaip išsirinkti tikrai kokybišką rankšluostį? Kokios medžiagos yra tinkamiausios šiems gaminiams? Jeigu ir jums kyla šie klausimai, kviečiame skaityti toliau ir sužinoti apie rankšluosčius daugiau.

Medžiaga rankšluosčiams

Medžiaga, iš kurios pagamintas rankšluostis, yra bene svarbiausias kriterijus. Dauguma rankšluosčių gaminami iš medvilnės, tačiau ne visi jie pasižymi vienodomis savybėmis. Nors 100% medvilnė yra geras pasirinkimas, štai, kokie audiniai taip pat idealiai tinka rankšluosčiams:

       Bambukas. Bambuko pluoštas yra natūrali medžiaga, gaunama iš bambuko. Rankšluosčiai iš bambuko pluošto yra vertinami dėl savo minkštumo ir antibakterinių savybių, todėl bambukiniai gaminiai dažnai naudojami kūdikiams. Be to, tai yra tvarus pasirinkimas;

       Mikropluoštas. Mikropluošto rankšluosčius dažnai renkasi keliautojai ir sporto entuziastai, kadangi jie greitai džiūsta, gerai sugeria vandenį ir užima mažiau vietos nei įprasti rankšluosčiai;

       Linas. Lininiai rankšluosčiai taip pat gerai sugeria vandenį. Jie yra plonesni nei medvilniniai gaminiai, bet tvirti ir ilgaamžiai.

Rankšluosčiai, kurių sudėtyje yra sintetinių pluoštų priemaišų (poliesterio, nailono) taip pat yra gana tvirti, bet ne taip gerai sugeria vandenį lyginant su 100% medvilnės, bambuko, mikropluošto ar lino gaminiais. Paprastai jie maišomi su medvilne, kuri jiems suteikia minkštumo, purumo ir gero sugeriamumo.

Rankšluosčio dydis ir tipas

Rankšluosčiai būna įvairių tipų: vonios, paplūdimio/kelioniniai, sporto, veido, rankų ir kūdikiams skirti rankšluosčiai. Nuo rankšluosčio tipo priklauso jo dydis ir kai kuriais atvejais netgi sudėtis. Pavyzdžiui, nors ir vonios, ir paplūdimio rankšluosčiai yra dideli, paplūdimiuose kaip patiesalas naudojami gaminiai nebūtinai turi atitikti geriausias rankšluosčio savybes. Sportui, veidui ir rankoms dažniausiai naudojami maži rankšluosčiai, tačiau labai svarbu, kad veido rankšluostis būtų kuo minkštesnis ir, idealiu atveju, naudojamas tik veidui (tai užkirs kelią bakterijų pernešimui ant veido).. Beje, rankoms skirtus rankšluosčius reikia skalbti dažniau, nes jie daugiausiai naudojami.

Kalbant apie rankšluosčio dydį, populiariausi rankšluosčiai yra maždaug 70x132 arba 90x177cm (voniai, didesnis dydis tinka aukštiems žmonėms), 38x63 arba 45x76cm, (rankoms) ir 33x33cm (veidui). Kūdikiams skirti rankšluosčiai dažniausiai pasirenkami pagal kūdikio dydį – gali būti naudojami dideli vonios rankšluosčiai, kuriais galima apgaubti visą jo kūną.

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.