Naujienos

„Tele2“ – pirmoji klimatui neutrali telekomunikacijų bendrovė Švedijoje ir Baltijos šalyse

2020-04-17
„Tele2“ – pirmoji klimatui neutrali telekomunikacijų bendrovė Švedijoje ir Baltijos šalyse

„Tele2“ – pirmoji klimatui neutrali telekomunikacijų bendrovė Švedijoje ir Baltijos šalyse

Švedijoje ir Baltijos šalyse „Tele2“ tapo pirmuoju mobiliojo ryšio operatoriumi, kurio vykdoma veikla turi neutralų poveikį klimatui. Bendrovė naudoja vien iš atsinaujinančių šaltinių pagamintą elektros energiją, o likusią dalį sukuriamų anglies dioksido emisijų kompensuoja.

„Šis pripažinimas yra itin reikšmingas visai mūsų komandai. Siekiame ne tik užtikrinti geriausią ryšio kokybę savo klientams, bet ir, žvelgdami į ateitį, priimame taršą mažinančius sprendimus“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims.

„Tele2“ įsipareigoja savo veikloje vadovautis tik aukščiausiais tvarumo kriterijais.

Operatorius naudoja 100 proc. iš atsinaujinančių šaltinių pagamintą elektros energiją ir kompensuoja likusias šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas. Tai leidžia bendrą išmetamo anglies dvideginio kiekį sumažinti daugiau kaip 90 proc. arba iki 45 000 tonų per metus.

Neutraliu klimatui operatorius pripažintas remiantis pasauliniu Šiltnamio efektą sukeliančių dujų protokolu, įgyvendinus korporacijoms taikomus standartus (angl. GHG Protocol Corporate Standard).

Neseniai „GSMA“ ir „Carbon Trust“ atliktoje apklausoje pastebėta, kad mobilaus ryšio technologijų sukuriamas teigiamas poveikis pramonės sritims gali būti iki dešimties kartų didesnis nei mobiliojo ryšio tinklo tiesiogiai sukuriamos emisijos.

Taip pat šiemet „Tele2“ pripažintas tvariausiu mobiliojo ryšio operatoriumi Lietuvoje. Tvariausių įmonių reitingas kasmet sudaromas vienos didžiausių nepriklausomų tyrimų bendrovių Europoje „Sustainable Brand Index TM“ (liet. Prekių ženklo tvarumo indeksas).

Daugiau informacijos:

Andrius Baranauskas

„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims

M. +370 683 66319

@ andrius.baranauskas@tele2.com

 

Šaltiniai:

Šiltnamio efektą sukeliančių dujų protokolas, Korporacijoms taikomi standartai: https://ghgprotocol.org/corporate-standard

 

„GSMA“ ir „Carbon Trust“ apklausa:

https://www.gsma.com/betterfuture/wp-content/uploads/2019/12/GSMA_Enablement_Effect.pdf

 

„Sustainable Brand Index TM“ reitingas: https://www.sb-index.com/lithuania

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.