Naujienos

„Tele2“ robotų dulkių siurblių apžvalga: kaip išsirinkti tinkamiausią?

2020-10-09
„Tele2“ robotų dulkių siurblių apžvalga: kaip išsirinkti tinkamiausią?

Robotų dulkių siurblių populiarumas sparčiai auga, o Europa pirmauja tarp regionų, sudarydama net trečdalį, t.y. 31,7 proc., visos šių siurblių rinkos. Tai lemia sparti inovacijų pažanga, auganti perkamoji galia ir laikas, skiriamas namų ruošai, kuris tendencingai mažėja.

„Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius išbandė ir įvertino 3 populiarius ir skirtingus robotų dulkių siurblių modelius – „Xiaomi Mi Robot Vacuum“, „Ecovacs Deebot 600“ ir „Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop P“. Ekspertas taip pat įvardino pagrindinius kriterijus, renkantis labiausiai jūsų poreikius atitinkantį robotą dulkių siurblį.

Svarbus rodiklis – siurblio darbo laikas vienu įkrovimu

Rinkdamiesi išmanųjį dulkių siurblį, būtinai atkreipkite dėmesį kiek laiko jis gali darbuotis vienu įkrovimu. Siurblio veikimo  laikas priklauso nuo jo baterijos talpos dydžio. Kuo ji didesnė, tuo ilgiau įrenginys gali dirbti. ›

Iš eksperimento metu lygintų dulkių siurblių didžiausios talpos bateriją turi „Xiaomi Mi Robot Vacuum“ – pilnai įkrautas jis gali dirbti 150 min. Jo brolis „Robot Vacuum-Mop P“ vienu įkrovimu veiks panašiai – 130 min. Tuo tarpu „Deebot 600“ modelis vienu įkrovimu galės dirbti beveik dvi valandas – 110 min.

Kiekvienas iš šių modelių geba patys automatiškai grįžti į savo įkrovimo stotelę ir pasikrauti savo bateriją be jokio įsikišimo.

Atsižvelkite į dulkių talpos dydį

Reikšmingas faktorius yra ir dulkių konteinerio talpa. Tarp trijų lygintų robotų dulkių siurblių modelių didžiausia talpa dulkėms pasižymi „Deebot 600“ – jo konteinerio talpa didesnė nei pusė litro (520 ml).

Antroje vietoje lieka „Xiaomi Robot Vacuum“ su 420 ml talpa, o trečioje – „Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop P“, turintis mažiausią – 300 ml dulkių konteinerio talpą. Tačiau šis modelis išsiskiria tuo, jog turi net du konteinerius. Vienas skirtas sausam, o kitas – drėgnam valymui. Į pastarąjį galima įpilti vandens grindų plovimui.

Išmanus valdymas jūsų telefone

Visus eksperimente išbandytus siurblius lengvai ir paprastai galima valdyti savo išmaniajame telefone. „Ecovacs Deebot 600“ modelis valdomas „Ecovacs Home“, o abu „Xiaomi Mi“ modeliai – „Mi Home“ programėlėje. Jose galima suplanuoti siurbimo laiką, darbo pradžią ir pabaigą, stebėti energijos lygį, sukurti naują namų valymo grafiką ir keisti kitus parametrus.

„Deebot 600“ siurblys lengvai suporuojamas su „Amazon Alexa“ ar „Google Home“ asistentais, tad jo valdymo galimybės dar platesnės.

Valymo kontrolė

Aplinkoje abu „Xiaomi“ modeliai orientuojasi skenduodami ją lazeriu, o „Deebot 600“ orientuojasi lytėjimu – švelniai prisiliesdamas jis įsimena kliūtis ir kambario ribas.

Aktyvavus „Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop P“ siurblį, jis nuskenuoja kambarį 360 laipsnių kampu bei pats susikuria optimaliausią kelionės maršrutą. Šis modelis kiekvieną sekundę net 1800 kartų patikrina, kas yra aplink, todėl puikiai geba išvengti kambaryje esančių kliūčių.

„Deebot 600“ taip pat pats pasirenka geriausią valymo kelią. Be to, jame veikia ir specialūs sensoriai, apsaugantys prietaisą nuo nukritimo nuo laiptų bei atsitrenkimo į įvairias kliūtis.

Kalbant apie valymo kokybę, visi minėti modeliai turi besisukančias šluoteles – jos padeda iššluoti kampuose esančias dulkes ir nukreipti jas tiesiai į įsiurbimo angą. TačiauXiaomi Robot Vacuum Mop P“ turi drėgno valymo  šluostę ir vandens rezervuarą. Analogiška funkcija numatyta ir „Deebot 600“ modelyje, bet tam reikėtų įsigyti papildomą drėgno valymo įrangą.

Jūsų dėmesiui – A. Lukošiaus atliktas bandymas:

https://www.youtube.com/watch?v=phcCe_RBhJo&feature=emb_logo

 

Šaltinis:

https://inovacijubiuras.tele2.lt/kaip-issirinkti-robota-dulkiu-siurbli-ismaniuju-pagalbininku-apzvalga/

https://www.grandviewresearch.com/industry-analysis/robotic-vacuum-cleaner-market

 

Daugiau informacijos:

Andrius Baranauskas

„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims

M +370 683 66319

@ andrius.baranauskas@tele2.com

 
Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.