Ketvirtadienis, gegužės 26 d.

Naujienos

Vilniaus mieste pasodintas pasieniečių ąžuolas

2022-05-09
Vilniaus mieste pasodintas pasieniečių ąžuolas

Sakoma, kad žmogus savo gyvenimą praleido prasmingai, jei užaugino vaiką, pastatė namą ir pasodino medį. Daugelis mūsų ateityje pastatys dar ne vieną namą ir užaugins ne vieną vaiką. Tačiau pasodinti medį dažnai pamirštame, o dažniau jį nupjauname. 

Pasak VSAT Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnės Jolitos Kuncaitienės: ,,Džiaugiamės, kad mūsų institucijas vienija bendri ir gražūs tikslai. Kad lietus neišgąsdino ir mūsų susirinko taip gausiai”.

 

Anksčiau Lietuvoje medžiai buvo sodinami gimus vaikams, per krikštynas, svarbesnėms datoms paminėti ir įprasminti. Šįmet norėdami prisidėti prie šios gražios tradicijos su jaunasiais pasieniečiais pasodinome daugiau nei 5000 medelių, o šiandien tęsdami šią tradiciją sodiname ąžuolą, simobolizuojantį gyvybę, laisvę ir bendrystę. Gyvybė – didžiausia vertybė. Atsižvelgiant į pasaulio situaciją matome, kad tik kurdami bendrystę, būdami vieningi galime išsaugoti laisvę. Vilniaus miesto savivaldybės Miestovaizdžio skyriui suderinus sodinimo pirkimo procesą, renginys vyko gegužės 6-ąją, penktadienį. Pažymėtina, kad Vilniaus miesto savivaldybės Tarpinstitucinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja Lina Juškevičienė pasirūpino ąžuolu ir leidimu Lakštingalų skvere jį sodinti. Renginio metu pasieniečiams padėkota už gražią iniciatyvą, o aktyviausiajai Jaunojo pasieniečio būrelio narei Gintarei ir jos mokytojui įteikti suvenyrai. Renginyje taip pat dalyvavo Vilniaus Laisvės gimnazijos ugdytiniai, kurie aktyviai domisi Jaunojo pasieniečio būrelio veikla.

 

Vilniaus miesto miškininkas Raimundas Ereminas supažindino susirinkusiuosius su brandaus pelkinio ąžuolo sodinuko (Quercus palustris) sodinimo ypatumais, papasakojo, kaip reikėtų prižiūrėti pasodintą mesį, kiek laiko viskas trunka. Pasodinus ąžuolą miškininkas tradiciškai linkėjo medžiui sėkmingai prigyti, o sodinusieji turėjo kartoti ,,Šaknimis į žemę –  šakomis į dangų“.

Pasak rinktinės bendruomenės pareigūnės J. Kuncaitienės: ,,Sodiname šį ąžuolą kaip simbolį, kuris visada primins vertybes, kurios yra iš tiesų labai svarbios“.

Informacija – Jolitos Kuncaitienės.Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.